Donanım

Intel’in Tiger Lake için Yeni Detaylar

Tiger Lake ile ilgili her geçen gün yeni bilgiler ortaya çıktı...

Intel’in beklenen ve bu yılının ortalarında piyasaya sürülmesi ön görülen yeni işlemcisi Tiger Lake ile ilgili her geçen gün yeni bilgiler ortaya çıktı. Twitter @_rogame hesabında işlemciye ait olduğu belirtilen bazı bilgiler yayınladı.

Merkezi ABD  buluna ve Dünyanın en büyük yarı iletken üreticisi Intel yakın zamanda  piyasaya süreceği yeni işlemcisi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Çıkış tarihi ile ilgili  henüz kesin bir bilgi omamasına rağmen bazı kaynaklar işlemciyle ait bilgileri sosyal medya üzerinden yayınlıyorlar.

Yayınlanan bilgilere göre işlemcinin 4 çekirdeğe ve 2.8 GHz hıza sahip olduğuna dair bilgilere yer verildi. Önceden ortaya çıkan raporlardaki bilgilerde daha yüksek olduğu görülen bu değer için henüz bir doğrulamanın gelmediğini hatırlatmakta fayda var.

 

Bu yeni haber sonrası Intel için olarak nitelendirilen ve bu kadar yüksek hızlar görülmediği yorumlarınaneden oldu. Core i7-1185G7 işlemci için önceden yapılan  söylenti 4 çekirdek ve 8 iş parçacığı içeren 3.00 GHz’lik bir taban frekansından bahsediyordu. Ayrıca gelen bilgiler yeni işlemcinin şu an Ice Lake işlemcilerinde bulunan Sunny Cove çekirdeklerinin yerini alacak yeni Willow Cove çekirdeklerine sahip olacağın bildirdi.

 

Bunların yanında yeni önbellek tasarımları, transistör seviyesi optimizasyonları ve gelişmiş güvenlik özelliklerinin de açıklanacağı söylendi. Intel’in şu an Ice Lake işlemcilerinde bulunan Gen 11 GPU’ya göre 2 kat daha gelişmiş olan Xe GPU’larını Tİger Lake ile sunacağı da tekrardan dile getirildi. Öteyandan tüm bu söylentilerle beraber daha önceden yayınlanan karşılaştırmalara göre AMD 7 nm Vega’dan üstün olduğu görülen Tiger Lake performansı içn merak kat sayısının da arttığını bildirebiliriz. Bundan sonra bütün gözler Intel’de ve yapacağı yeni duyurularda.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.