Intel’in en yeni 8. Nesil işlemcileri Wi-Fi hızlarını iyileştirmeye odaklanıyor.

0
26

IFA 2019 burada ve önümüzdeki birkaç gün içinde duyurulacak olan yeni dizüstü bilgisayarların zenginliğiyle birlikte ilerlemek için Intel son 8’inci Gen işlemcilerini tamamlıyor. Üç yeni Whiskey Lake U-serisi çip (Intel’in dizüstü bilgisayarlar için orta seviye çizgisi) vardır ve ilk defa, üç adet 8th-Gen Amber Lake Y-serisi işlemcisi vardır .

Intel hala önceki işlemcilerle aynı temel mimariyi kullanırken, bu yeni çipleri görünüşte bir “8.5-Gen” dizisi haline getiriyor, en azından U-serisi modellerin söz konusu olduğu yerde  şirketin vurguladığı büyük değişiklik entegre Gigabyt Wi -Fi desteği Intel bunun daha hızlı internet hızlarına, özellikle de daha önce bu tür hızları sunamayan daha ucuz, orta sınıf dizüstü bilgisayarlarda görünür olması gerektiğine işaret ediyor.

Yeni Y serisi ve U serisi yongalara ek olarak Cortana ve Alexa gibi sanal asistanlar için yerleşik destek. Bu nedenle, dijital asistanların yakın gelecekte daha fazla dizüstü bilgisayara takıldığını görmeyi beklemelisiniz.

Y serisi yongalar kolayca tanımlanabilmelerine rağmen (bu sınıftaki ilk 8inci Gen işlemcileridir), U serisi Whiskey Lake modelleri, Intel’in geçen yılki Kaby Lake R çiplerini aynı anda sattığından bu yana zor olabilir. 8.-Gen etiketi. Yeni, en yeni ve en iyiyi aldığınızı gösteren yeni bir “Bağlantı için Optimize Edilmiş” etiketi aramak olacaktır.

Yeni U serisi Whiskey Lake çipleri, 2.1GHz’de (3.9 GHz’ye yükseltilebilen) iki çekirdekli, dört iplikli i3-U145U modelini sunar, dört çekirdekli, sekiz iplikli i5-8265U, saatte 1.6 GHz’de (3.9GHz hızlandırılmış bir hız ile) ve dört çekirdekli, sekiz iplikli i7-8565U, 1.8GHz’de (4.6GHz’lik bir artırılmış hız ile) saat. Y serisi Amber Lake çipleri daha az güçlüydü, hepsi çift çekirdekli / dört iplikli konfigürasyonlar sunuyor, i5- üzerinde m3-8100Y’den 1.3GHz’ye (3.9GHz’ye yükseltilmiş) 1.1GHz’den (3.4GHz’ye yükseltilmiş) kadar. Üst i7-8500Y’de 8200Y ila 1.5 GHz (4.2 GHz’ye yükseldi).

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here