Sosyal Medya

Instagram’ın muhtemelen hiç bilmediğiniz özellikleri!

Facebook tarafından satın alındıktan sonra daha sık güncellenen popüler fotoğraf paylaşım mecrası Instagram, bu güncellemelerle birlikte kullanım kolaylığını artıran özellikleri de bünyesinde barındırmaya başladı. Bu yazıda muhtemelen daha önce hiç bilmediğiniz, duymadığınız ve fark etmediğiniz Instagram ipuçlarından bahsedeceğiz. Hazırsanız başlayalım! Instagram özelliklerinin yazıldığı başlıkların yanına bu yeniliğin eklendiği tarihi de not düştük.

Fotoğrafı yakınlaştırma (31 Ağustos)

Instagram uygulaması ilk çıktığı günden beri özlenen bu özellik, aradan geçen 6 yıldan sonra nihayet kullanıcıların beğenisine sunuldu. Artık bir kullanıcının profilindeyken veya zaman akışındaki fotoğraflara bakarken iki parmağınızı birleştirerek fotoğraflara zoom yapabilmeniz mümkün. Parmaklarınızı kıstırıp yakınlaşabilir, geri bıraktığınızda da fotoğrafın orijinal halini görüntüleyebilirsiniz.

Taslağa kaydetme (30 Eylül)

Takipçilerinizle paylaşmaya hazırlandığınız bir fotoğrafın renk ayarları ve efektiyle oynarken bu çalışmayı taslağa kaydetme ihtiyacı duymanız muhtemel. Instagram geliştiricileri 30 Eylül’deki güncellemeyle birlikte bu özelliği de kullanıma açtılar. Artık taslağa kaydettiğiniz herhangi bir fotoğrafı istediğiniz zaman açıp tekrar üzerinde oynama yapabilirsiniz.

Hikayeler (10 Kasım)

Snapchat’in kaybolan hikayeler özelliğini Instagram’da da kullanıyor olabilirsiniz. Peki bu fotoğrafları paylaşırken arkadaşlarınızı da etiketleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, başına “@” işareti koyarak arkadaşınızın kullanıcı adını yazarsanız hikayenizde arkadaşınızın profilini de sergilemiş olacaksınız.

Kaybolan mesajlar (21 Kasım)

Yalnızca bir kez görüntülenebilen mesajları artık arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Eğer gönderdiğiniz kişi ekran görüntüsü alırsa size bildirim gelmesi güzel bir fikir. Aynı şekilde siz ekran görüntüsü alırsanız da karşı tarafa bildirim gidecektir. Bu yüzden ekran görüntüsü alırken dikkatli olun!

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.