Sosyal Medya

Instagram’a Şok Güncelleme

Instagram’dan şok hamle!

Mark Zuckerberg , instagram için bir çok yenilik getirdi ve bu yeniliklerin ardı arkası kesilecek gibi durmuyor! Şu ana kadar biri kesinleşmiş, diğeri söylenti olan iki adet güncelleme mevcut.

Bunlardan ilki Instagram üzerinden artık birebir görüntülü arama yapabileceksiniz. Sadece görüntülü arama değil aynı zamanda sesli arama da yapabileceksiniz. Bunların ikonları, google play store’a yüklenilen dosyaların içinden çıkmıştı. Bu kesinleşen güncelleme.

Diğer söylentiye gelecek olursak, Twitter’in hali hazırda kullandığı ReTweet sistemi artık İnstagram’a gelebilir. Hali hazırda İnstagram Repost uygulaması ile bunu kullanabiliyordunuz. Fakat İnstagram tarafından kullanıcılara sunulan resmi bir uygulama değildi.

İnstagram’ın getireceği bu yeniliğin isminin ise Regram olacağı söylentiler arasında. Regram uygulamasının sadece, hikayeler için geçerli olacağını hatırlatmakta fayda var.  Regram özelliğinin ana sayfa akışında kullanılması kişisel verilerin gizliliği ilkesini tehdit edebilir.

Regram uygulaması bütün instagram kullanıcılarına geleceği için sizin fotoğrafınızı yeniden gönderen başka kişiler olabilir. Ayrıca akıllara gelen diğer bir soru ise Regram özelliğinden faydalanarak yeniden gönderme işlemini yapan bir kişi için kullanıcıya bildirim gidecek mi? Bunların cevapları henüz bilinmiyor, tek söylenti Regram özelliği üzerinde İnstagram yetkililerinin çok çalıştığı.

Geçtiğimiz günlerde, ana sayfada ki gönderi akışının kronolojik olacağı ile ilgili birçok haber çıkmıştı, bu İnstagram yetkilileri tarafından reddedilmişti. Regram özelliği için de resmi açıklamayı beklemek en doğrusu olacaktır.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.