Sosyal Medya

Yeni Algoritma Geliyor!

İnstagram sayfa kullanıcıları artık isyan etme noktasındaydı. Bir çok şikayet üzerine instagram eski algoritmasına dönmeye karar verdi.

Zuckerberg ve ekibinin satın almış olduğu İnstagramın bu güne kadar ki en büyük rakibi Snapchatti. Snapchat’i satın almak isteyen Zuckerberg bir çok girişimde bulundu fakat Snapchat’i almayı başaramadı.

Bunun üzerine Snapchat ile büyük bir yarışa girdi, hikayeler eklentisi ilk geldiğinde her ne kadar beğenilmese de şu an Snapstorynin önüne geçmiş durumda. Sadece bunun yetmeli üstelik yüz tanıma sistemi ile de efekt eklentilerini de instagram kullanıcılarına sundu. Bir taraftan bunları geliştirirken, diğer taraftan kullanıcı geri dönüşlerini unuttular.

Instagram sayfalarında ki etkileşim oranını git gide azalttılar. Sayfa gönderilerinin kişilerle etkileşim oranını yüzde ona kadar düşürdüler. Bu aslında instagram sayfalarının reklam almasını önlemek amaçlıydı.

Yeni Algoritma Geliyor!

Ayrıca bu etkileşim oranını kullanıp, birçok sayfa satışı Webmaster’ler tarafından yapılıyordu. İnstagram ve ekibi güncel ana sayfa akışınızı şu anda, en çok etkileşim almış gönderilerden oluşturuyor. İnstagramın bu etkileşim oranını azaltmasının altında yatan temel hedef, kullanıcıların İnstagrama reklam vermelerini sağlamaktı.

Geçtiğimiz haftalarda çıkan bir haberde instagram ana sayfa akışının kronolojik sıraya alındığı söylenilmişti. Fakat instagram bunu yalanladı. Fazla tepki almış gibi gözüküyor ki, instagramdan resmi bir açıklama geldi.İnstagram ana sayfada ki gönderiler üzerinde çalışmaya başladığını duyurdular.

 

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.