Sosyal Medya

İnstagram İçin Az Bilinen 4 İpucu

İnstagram günümüzün en bilinen sosyal ağlarından birisidir ancak onu fotoğrafları filtreleyerek, paylaşmaktan ibaret sananlar aslında fazlasıyla yanılıyor. Küçük küçük fotoğrafların sosyal çevre ile paylaşılmasını sağlayan bir sosyal ağın bu denli büyüyebileceği pek de tahmin edilebilir değildi. Günümüzde 400 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip ve her geçen gün daha geniş kesimlere ulaşmaya devam ediyor.

Teknobi-İnstagram-İçin-Az-Bilinen-4-İpucu-2

Büyük bir pazara sahip olan İnstagram gelişmeye devam ederek, kullanıcılarına farkı özellikler sunmaya devam ediyor. Bir İnstagram kullanıcısının kullanabileceği 8 ipucu çok daha etkileyici ve çok daha verimli bir kullanım elde edebilmesine yardımcı oluyor. Buna göre;

  • Kare fotoğraf kullanılması zorunlu değil; İnstagram’ın en özel özelliklerinden birisi olan kare fotoğraflardır. Ancak kullanıcıyı kısıtlayan kare fotoğraf zorunluluğu geçen yıl içerisinde kaldırıldı. Bu sayede uygulama yatay ve dikey fotoğraflarında olduğu gibi görüntülenebilmesine imkan vermeye başladı. Ancak pek çok kişi bu konuda bilgi sahibi değil. Fotoğraf yükleme sırasında kare fotoğrafla yatay ve dikey fotoğraflar arasında geçiş yapabilmek için yüklenme ekranında küçük ‘biçim’ ikonuna tıklanmalıdır.
  • Fitreleri sıraların ya da gizleyin; İnstagram için en vazgeçilmez özelliklerden birisi kesinlikle filtrelerdir. Uygulama üzerinde şu anda aktif olarak kullanılabilecek 40 farklı filtre bulunuyor. Bunlar arasında kullanılmayacak filtreler bulunuyorsa bunlar temizlenebiliyor. Filtreler noktasında ekran sağa kaydırılarak, ‘Yönet’ düğmesine basarak İnstagram düğmeleri listesi açılabiliyor. Bu liste içerisinde hiç kullanılmayan veya kullanılmayacak filtreleri gizlemek mümkün olabiliyor ki böylelikle çok daha pratik bir şekilde İnstagram’da fotoğraf filtremeleri gerçekleştirilebiliyor
  • Otomatik tamamlardan yardım alınabilir; Fotoğraf paylaşımı yaparken fotoğrafın altına açıklama yazımı esnasında eklenmek istenen hastag’lerde farklı alternatiflere kolaylıkla ulaşılabiliyor. Fotoğraf gruplandırmalarını hashtag’e göre yapan İnstagram, bu şekilde takip edilecek yeni kişiler arayan kullanıcılar, aradıklarına çok daha kolay bir şekilde ulaşabiliyor.
  • Hashtag’ler yoruma yazılabilir; Fotoğrafların kalabalık ve çirkin görünmemesini sağlamak için fazla hashtag ile doldurulmak istenmeyebiliyor. Bazı İnstagram kullanıcıları tarafından son dönemlerde en çok uyguladığı detay ise hashtag’in geri kalan kısımlarının yorum bölümünde yazılmasıdır. Bu şekilde fotoğrafın popülaritesi arttırılabilir hem de açıklamalar kısmında kötü bir görünümün ortaya çıkmasına yol açar.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.