Instagram Hikayeleri’ne emojili anket

0
36

Instagram Hikayeleri’ne emojili anket

Instagram Hikayeler bölümüne yeni bir anket özelliği getirilerek; emojili anket sayesinde sorulan sorulara daha eğlenceli cevaplar verilebiliyor.

Son dönemde sosyal medya üzerinde en çok kullanılan özellik, Instagram hikayelerdir. Instagram Hikayeler, en çok kullanılan özellik olması nedeniyle, sürekli kendini geliştirerek; yeni özelliklere yer veriyor.

Hikayelere GIF, konum ve anket eklemeden sonra Instagram hikayelerine ‘’Emojili anket’’ adı verilen yeni bir özellik getirildi. ‘’Kahveyi sever misiniz? Sinemaya gitmek ister misiniz?, Bu ayakkabı güzel mi? ’’ gibi sorulara, emojili yanıt alabiliyorsunuz. Takipçileriniz emojiyi sağa kaydırıp puan veriyor ve tüm cevapların ortalaması alınarak size net cevap olarak bildiriliyor.

Instagram Hikayeleri’ne emojili anket nasıl eklenir?

Instagram hikayelerine emojili anket eklemek için; hikâye bölümünde fotoğraf çekilir ve sağ üst köşede bulunan menü bölümünden çıkartma sembolüne tıklanır. Emoji ile gösterilen anket seçilerek; soru yazılır. Anket için istediğinizi emojiyi seçerken; istediğiniz yazı rengini de seçebilirsiniz. Daha sonra Instagram sorularınızın ortalaması alınarak; hazırladığınız anket sorusunun cevapları tarafınıza bildirilir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here