Instagram fotoğraflarda ve altyazılarda zorbalık tespit etmek için AI kullanıyor

0
56

Instagram’ın olumlu itibarını korumak için tasarlanan en yeni özellik

Geçen yıl, Instagram , zorlayıcı bağlamlarda rahatsız edici kelimeleri ve cümleleri tespit etmek için makine öğrenimini kullanan geliştirilmiş bir yorum filtresini kullanıma sundu . Şimdi, şirket fotoğraflara ve altyazılara benzer kapsamı genişletiyor. Bugün, insan moderatörlerine inceleme için içerik göndermeden önce AI’yı “zorbalığı proaktif olarak tespit etmek” için kullanacağını açıkladı.

Yeni özellik önümüzdeki haftalarda kullanıcılara, ABD’deki Ekim Ayındaki Ulusal Zorbalık Önleme Ayı ve İngiltere’de Anti-Zorbalık Haftası’nın hemen öncesinde başlatılacak. Aynı teknoloji, yorumları da filtrelemek için canlı videolara ekleniyor.

Bu, geçen ay kurucularından Kevin Systrom ve Mike Krieger’in acele ayrılığını takip eden yeni Instagram şefi Adam Mosseri’nin ilk ürün duyurusu . Bölünmenin sık sık Instagram’ın ürünü ile karışmış olan çift ve ana şirket Facebook arasındaki gerginlik nedeniyle oldu .

FACEBOOK İNSTAGRAM İNSTAGRAM’I OLUMLU TUTMALI VE AI YARDIMCI OLABİLİR.

Facebook’taki kamu güveniyle düşmeye devam eden Instagram, şirketin ürün yelpazesindeki parlak nokta olmaya devam ediyor. Bu popüler, karlı ve Facebook’u zayıflatmış olan skandallar tarafından henüz lekelenmemiştir . Bu bağlamda, saldırgan içeriğin bertaraf edilmesine yardımcı olmak ve Instagram’ı iyi bir vibrasyon için evde tutmak için AI kullanmak son derece önemlidir.

Yayınlanan bir öykü Wired geçen yıl Instagram adlı makine öğrenme açıklama filtrelerin bazı ayrıntıları açıkladı, ancak teknolojinin bu tür olduğuna köklü var sihirli bir değnek yok içerik ılımlılık için. AI, ölçekte konuşlandırmak için ucuz, evet, ama hala insan bağlamı ve nüansı ile başa çıkmakta zorlanıyor. Bu nedenle, bu yeni zorbalık filtrelerin son kontrolleri gerçekleştirmek için insan moderatörlerine içerik göndermesi de iyidir. Gözetim olmadan otomasyon, felaket için bir reçete.

İlginçtir, Instagram sadece zorbalık tanımlamak için fotoğraf başlıkları analiz değil, aynı zamanda fotoğrafın kendisi olduğunu söylüyor. The Verge’e konuşan bir sözcü, bir insanın diğeriyle negatif olarak karşılaştırılabileceğinden, potansiyel ekran zorluğuna bir örnek olarak bölünmüş ekran görüntüleri arayan AI örneğini verdi. AI’nın neye bakacağı diğer faktörler açık değildir. Facebook’un AI kullanarak memeleri tarayacağını duyurduğu zaman, insanların bu tür filtrelerin etrafından dolaşmanın yollarını düşünmeye başladıklarını düşünmek iyi bir fikir olabilir .

Instagram, yeni filtrelerle birlikte, olumlu bir mesajı kullanıcı katılımını artırmak için bir yöntem olarak yaymanın bir yolu gibi görünen bir “kibar kamera etkisi” yaratıyor. Arka kamerayı kullanırken, efektler ekranı bir çok dilde “nazik yorumlarla” doldurarak doldurur. Ön cepheye bakan kameranıza geçiş yapın ve istediğiniz bir arkadaşınızı etiketlemek için kalplerin ışıltısını ve kibar bir cesaretin olsun. destek.”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here