arama

Instagram Direct Uygulaması Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Instagram Direct özellikleri
  • Google News Abone Ol
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Celal

Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağlarından olan Instagram, daha önce Facebook’un yaptığı gibi mesaj sistemini ayırdı. Yeni Uygulama Instagram Direct olarak kullanıcıların indirmesine olanak sağlandı. Henüz beta aşamasında olan uygulama, Türkiye dâhil 6 ülkede yayınlandı.

Instagram Direct Özellikleri Neler?

Instagram yeni uygulaması Direct, beta sürüm olarak Türkiye, Şili, Portekiz, İtalya, İsrail ve Uruguay’da bulunan Android ve iOS kullanıcıları için sürümü indirmeye izin verdi. Yeni gelen Direct uygulaması, Facebook Messenger tarzında bir uygulama gibi olsa da biraz daha farklı olmuş. Uygulamayı incelediğimiz de ilk fark ettiğimiz özellik mesaj kutusunu Instagram üzerinden tamamen kaldırması. Yani uygulamayı indiren kullanıcı bütün mesajlarını Direct üzerinden görebilecek.

Direct uygulaması, Instagram’ın temel olarak kullandığı kamera özelliklerini ön plana çıkarıyor. Instagram’da bulunan arkadaşlarınız ile mesajlaşırken, SnapChat’te olduğu gibi anlık fotoğraf ve video ile iletişime geçmenize olanak sağlıyor. Büyük bir kitlesi olan Instagram, bu hamlesi ile SnapChat’e büyük bir darbe indirmeyi hedefliyor ve sektörde büyük payı kapmayı hedefliyor gibi görünüyor. Test amaçlı olarak 6 ülkede denenecek yeni uygulama, geri dönüşümlere göre tüm kullanıcılar için indirilebilir hale getirilecek.

Sosyal medya devlerinin aralarındaki bu yarışta en çok kimin kazanacağı ise birkaç yıl sonra büyük ölçüde şekillenmiş olacağa benziyor. Zira son zamanlarda Twitter, kullancıların yazabileceği mesaj hakkında karakter sayısını çoğaltmış ve büyük bir toparlanma sürecine girmişti.

BENZER İÇERİKLER

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.