Infinity-O: Samsung Galaxy S10 için seri üretime başladı

0
64

Samsung nihayet bir sonraki amiral gemisi cihazına (veya cihazlara), Galaxy S10 adanmış yeni Infinity-O Ekranının seri üretimine başladı. Neden bu kadar önemli? Her şeyden önce, gelecek yılın en ilginç cihazlarından biri ile ilgili. İkinci olarak bu ekranın çok özel bir özelliği var: Kamerayı barındıran bir delik.

Her zaman Samsung haberleriyle ilgili olarak bilinen bir Koreli gazeteci olan ETNews’e göre , şirketin nihayet yeşil ışık verdiği ve Galaxy S10’a özel Infinity-O ekranının seri üretimine olanak tanıdığı haberleri geldi. Bu ekranı kullanmanın avantajı, daha çok tartışılan çentiğe dayanmak zorunda kalmadan cihazın ekran-vücut oranını arttırmasıdır.

 

Ek avantajı, ön kamerayı yerleştirecek olan deliğin, piyasadaki mevcut cihazlarda görmek için kullandığımız çentikten çok daha küçük ve daha az göze çarpan olmasıdır. Bazı üreticiler size yazılımdaki çentiği gizleme seçeneğini vermişlerdir, ancak bu durum hala çok belirgin bir üst çerçeveye sahip bir akıllı telefona sahip olma hissini yaratmaktadır.

Infinity-O sayesinde, Samsung kendi yolunu izliyor ve çentiğin ötesine geçiyor ve sadece geçerli bir alternatif gibi gözükmeyen bir çözüm önerisinde bulunuyor. Galaxy S10’daki deliğin iki kamera ve bir 3D yüz tanıma sensörü içerebileceği düşünülüyor . Dürüst olmak gerekirse, bu noktada bence biraz fazla fantazi. Bu teknoloji ile başa çıkmak için bir delik kesinlikle yeterli olmaz ama yine de yanılmayı umuyorum.

Ama bir şey kesin: Galaxy S10 ve ekranı gerçekten devrimci olacak. Ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here