Haberler

İdeal Akıllı Telefon Seçim Kılavuzu

Merhaba arkadaşlar. Bugünkü yazımızda akıllı telefon teknolojilerine dair üretilen pek çok yeniliği inceleyip, sizler için ideal telefon seçim kılavuzu oluşturma kararı aldık. Bu kararı aslında bilinçli bir tüketici gözü ile aldık. Amacımız hem verimli bir cihaza ulaşmanız, hem de istediğiniz akıllı telefonu rahatlıkla alabilmeniz üzerine. Tabi verimli bir cihaz için ekstra para harcamanızı da istemiyoruz. Bu yüzden telefon alışverişlerinde önemli olan detayları (kendi gözümüzden) sizlere sunmak istiyoruz. Peki nedir ideal olan şey? Aslında ideal diye bir kavram yok. Yani var da mobil cihazlar arasında yok. Neden yok diyecek olursanız, herkesin ideal kavramı farklıdır diyebiliriz. Çünkü şu var, bir mobil cihazdan beklediğiniz ve karşılanmasını istediğiniz özellikler nedir? Bunlar çok önemli mesela. Hadi gelin, hep birlikte bu konular üzerine konuşalım ve ideal akıllı telefon seçimi hakkında bir inceleme yapalım.

  • Öncelikle akıllı telefonu hangi amaçlarla almak istediğinize karar verin. Yani tabi ki de konuşmak için alacaksınız. Ama özellik olarak, nasıl özelliklere ihtiyacınız var, onu düşünün.
  • Bir fotoğrafçı iseniz zaten akıllı telefonun kamerası ile işiniz olmayacak, daha profesyonel kameralara yöneleceksinizdir. Mesleğinize göre ihtiyaçlarınız değişken, idealiniz farklı olacaktır. Ne kadar müzik dinliyorsunuz mesela? Yani telefonun hafızasına ne kadar ihtiyacınız var? Ne kadar uygulama kullanırsınız mesela? Günde kaç saat telefonla uğraşıyorsunuz mesela? Bu tarz soruları kendinize sorarak, bunların cevabını verebilir ve böylece aradığınız cihaz kıstaslarını daraltabilirsiniz.
  • Ben evden işe, işten eve giden bir insanım, benim işimi görsün yeterli diyorsanız, giriş seviyesi bir akıllı telefon size yeterli olacaktır. Hem WhatsApp tarzı uygulamaları rahat kullanırsınız, hem de video izlemek için sorun yaşamazsınız. En azından kullanmadığınız özellikler için para ödemek zorunda kalmazsınız.
  • Ben yoğun çalışıyorum, işlerimin çoğu internette, düzenli maillerimi kontrol ederim, mail yazarım ve multimedya ile ilgili bir mesleğim var diyorsanız, özellik konusunda biraz yüksek modele ihtiyacınız var demektir. Hatta Note tarzı (Samsung Note) telefonlar sizin için daha iyi olacaktır. Amacınız uygulamalar ile ve multimedya ile çalışmak ise, tabi en doğru yine siz verirsiniz ama bizim tavsiyemiz bu konularda rahat çalışan bir cihaz almanız.

Yani aslında ihtiyaçlarınıza göre tercih yapmak, sizi büyük bir külfetten ve stresten kurtacaktır (fazla modelin olması, aklınızı karıştırmasın bu yüzden).

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.