Hyper casual oyunlar

0
30

İster Facebook, Instagram veya web’de olsun, haftalarca insanlar Voodoo, Lion Studios veya Cheetah Games’den sözde hiper günlük oyunlar için reklamlarla spam ediliyor. Kullanıcıları öğrenmesi kolay ancak ustalaşması zor olan oyunla çekiyorlar. Reklamlar genellikle oyuncuları aptalca hatalar yapmakta, daha sonra oyunu denemenizi ve daha iyi bir iş çıkarmanızı istemektedir.

Mağazada beklerken ya da sıkıldıkça dikkat dağıtıcı olarak kullandığınız oyunlarda bile oynayabileceğiniz basit oyunlardan bile daha aşağıda . Bu yeni hiper gündelik oyunlar, Google Play Store ve Apple’ın App Store’larına aylardır su basıyor. Başarılarının en kötü tarafı, genç geliştiricilerin detaylara ve yenilikçi mekaniğe olan sevgisi olan oyunlara gelme motivasyonlarını yok etmeleridir.

Hyper casual oyunlar, mobil oyunların tıkırtılarıdır

Bu tür oyunların reklamlarını karşılaştırırsanız , mobil oyunun tıkanıklığı oldukları izlenimi edinirsiniz. Geçmişte, sadece Play Store’da 47 bağımsız oyun deneyimi sunan yayıncı Voodoo, özellikle çok ciddiydi. Formül her zaman aynıdır:

Bir tanıdık veya çok basit bir kavram atın kırmak onu en basit geometrik şekillere aşağı veya maksimum kar için mümkün olduğunca çok reklam olarak bunu bir pikselli sonra estetik ve mal ver. Bu nedenle, hemen hemen her seviyeden sonra reklamlarınızda reklam yayınlıyorsunuz ve neden bonuslarla uğraşıyorsunuz – reklamları izlemek, aksi takdirde uzun bir süre beklemek zorunda kalacağınız eşyaların kilidini açmanıza izin veriyor.

Oyun Dune! iyi bir örnek. Ejderha, Fly! Kavramını ödünç alıyor, ejderhayı bir topla değiştiriyor, elmaslar ve mama ejderhası kaldırılıyor, ve tabii ki tasarruf etme seçeneği de bu. Bu, genellikle daha küçük (ve genellikle indie) oyun geliştirme stüdyolarından fikirleri ödünç alan sayısız alanlardan sadece bir tanesidir. Hiper gündelik ortak bir şey daha var: tek hedef yeni bir yüksek puanlar.

Highscore oyunları uzun süredir devam eden bir gelenek

 

Beni yanlış anlama. Ayrıca Hole.io’daki pek çok şehri yuttum veya Twisty Road’daki dibe inmeye çalıştım. Highscore oyunları yeni bir şey değil – onlarca yıl boyunca oyuncuları büyüledi.

Beni rahatsız eden şey, bu oyunların bir araya getirildiği inanılmaz bir tutku eksikliğidir, tükürmek ve sonra aşırı miktarda para kazanma umuduyla reklamlarla tıkıştırmaktır. Sadece bu değil, aynı zamanda, en az reklamcılığa sahip olmanın yanı sıra çok az miktarda karı bir teşekkür olarak istemekle birlikte, bu geliştirmeler işlerine zaman ve çaba harcayan yeni geliştiricilerin oyunlarından çok daha başarılıdır.

Reklamcılar, para kazanmak için geliştiricilerin etkili bir yoludur, ancak hiper rahat oyunların yaptığı gibi, sadece kirli hisseder. Tabii ki, herkes az çaba ile çok para kazanmak ister ama lütfen sevgili oyun topluluğu: bu oyunları desteklemeyi bırakın ve bunun yerine sevgiyle geliştirilen bir mobil oyun için bir ya da iki dolar harcayın!

Bu hiper rahat oyunlardan birine şimdiden düştün mü? Reklamları çok fazla düşünmeden bundan zevk alıyor musunuz? Ya da oyunun gizli bir mücevheri var mıdır? Bu oyunda oyun olarak maskelenen reklamlardan daha fazla ilgiyi hak ediyor? Bize yorumlarda anlat!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here