Mobil

Huawei Watch için Android Wear 2.0 Yayınlandı

Bundan birkaç gün kadar önce Huawei’nin akıllı saat modeli Huawei Watch için Android Wear 2.0 güncellemesinin yayınlanacağına yönelik haberler çeşitli sitelerde yer almıştı. İlk olarak Huawei’nin Almanya operasyonundan yapılan açıklamada Mart ayının sonuna kadar yeni işletim sisteminin tüm akıllı saat modellerine dağıtılacağı bilgisi paylaşılmıştı.

Gelinen noktada Huawei, müşterilerine vermiş olduğu sözü tutmuş bulunuyor. Çünkü Huawei Watch için hazırlanan Android Wear 2.0 güncellemesi şuan modellere dağıtılmaya başlandı.

Google’ın en son yazılımı

Android Wear 2.0 yazılımı, Google’ın giyilebilir cihazlar için geliştirdiği en son teknolojiyi temsil ediyor. Normalde geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Huawei markalı akıllı saatlere dağıtılması beklenen yazılım her niyeyse biraz daha geciktirildi. Bu gecikmenin işletim sistemine son rütuşları vermek için uygulandığı tahmin ediliyor.

Yepyeni özelliklerle donatıldı

Yaklaşık 2 ay kadar önce resmî tanıtımı gerçekleştirilen Android Wear 2.0 yazılımıyla birlikte akıllı saatler muhteşem özelliklere kavuşmuş oldu. Telefondan bağımsız bir Google Play Mağazası uygulaması, ekran üzerinde beliren klavye, kullanıcı arayüzü tarafında yapılan iyileştirmeler, sesli Google asistanı, Android Pay ödeme yazısı, yeni eklenen özelleştirme seçenekleri ve çok daha fazlası güncellemedeki yerini aldı.

Şuan için belli fazlar şeklinde dağıtılan güncelleme yurtdışında birçok Huawei marka akıllı saat kullanıcısı tarafından indirilebilir hale geldi. Güncellemeyi almak için tek yapmanız gereken Ayarlar > Güncelleme bölümünden yeni yazılımın verilip verilmediğini kontrol etmek. Daha sonra siz de son sürüme hemen güncelleme yapabilirsiniz.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.