AndroidMobil

Huawei, telefonlarının çoğunun Google’ın kişi izleme güncellemesini alacağını doğruladı

Çevrimiçi bir medya brifinginde öğrendiğine göre, Huawei telefonlarının çoğu , Google’ın geliştirdiği kişi izleme sistemini çalıştırabilecek .

Sürekli olarak en sık sorulan sorular arasında yer alıyor: Android çalıştıran Huawei telefonum Google’ın gelecekteki güncellemelerini alacak mı? Çin markasının son çıkan cep telefonlarının Android kullanmasının yasak olmasına rağmen cevap evet.

Google’ın sözleşme izleme güncellemesine erişim sağlayan uygun Huawei telefonları, iki şirket arasındaki bölünmeden önce başlatılanları, özellikle Huawei Mayıs 2019’da ABD varlık listesine eklendiğinde .

Veya başka bir deyişle, Android işletim sistemiyle piyasaya sürülen yeni Huawei akıllı telefonları. Buna Huawei P30 ve Huawei P30 Pro dahildir , ancak 2019’un ikinci yarısında piyasaya sürülen Huawei Mate 30 serisi dahil değildir .

Huawei, Google’ın Covid-19 odaklı yazılım güncellemesiyle geriye dönük uyumluluğun ne kadar uzayacağını doğrulamadı, ancak ek yorum için ulaştık. Ayrıca, bir Huawei alt markası olan Honor markası altındaki telefonların dahil edilip edilmediğini sorduk.

Google, Android yazılımında pişirilen kişi izleme sistemini oluşturuyor ve benzersiz bir şekilde, güncellemeyi çoğu telefona göndermek için uzun zamandır rakip Apple ile ortaklık kuruyor. Google ve Apple’ın ortak açıklamasına göre, Mayıs ayında bir çerçeve açılacak ve ardından önümüzdeki aylarda tam temas izleme sistemi devreye girecek.

Huawei yasağı : Google ve Android’den Huawei’nin kapanmasıyla ilgili düşüş
Huawei P40 Pro : Android çalıştırmayan en yeni Huawei telefonu
Google ve Apple’ın kişi izleme projesi hakkında ayrıntılar
Eski telefonlar güncellemeyi alamaz
Biz telefonları bir fikrim var olmayacak Apple’ın ve Google’ın yeni sistem kablosuz yongaları dayanmaktadır: güncellemesini ne bulunmayan bazı eski telefonlarda. Bazı el cihazlarının, daha az güç tüketen bir Bluetooth sürümü olan Bluetooth Düşük Enerji’ye (BLE) bağlanamaması, önümüzdeki sisteme bağlanamayacağı bildiriliyor.

 

The Financial Times’ın bir raporuna göre, bu maalesef dünya çapında iki milyar telefona kadar çıkabilir .

Makul bir şekilde, Huawei telefonlarının kontak izleme sistemi ile çalışmak için en azından BLE’ye ihtiyacı olacak. Son birkaç yıl içinde piyasaya en telefonlar, varsayılan olarak ble oldu da, (bildiğimiz olsa Android 4.3 olduğunu ve destekler BLE üzeri) eski Huawei telefonlar bu bağlantı teknoloji destekleyen her zaman açık değil, ama benzeri uygulamalar vardır BLE Checker bilgilendirebilir sen.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.