Android

Huawei P9 ve P9 Plus 12 Milyon Adet Sattı

Uzakdoğulu akıllı telefon üreticisi Huawei, bugüne kadar 12 milyon adet P9 modeli satmayı başardı. Bu rakam hem Huawei P9, hem de Huawei P9 Plus modellerini kapsıyor. Şirketin Tüketici İş Grubu CEO’su Yu Chengdong tarafından kamuoyuyla paylaşılan bu bilgi, geçtiğimiz günlerde Çin’de düzenlenen Huawei P10 ve Huawei P10 Plus’ın tanıtım etkinliğinde ilk kez duyurulmuş oldu.

Nisan ayında tanıtılmıştı

Hatırlanacağı üzere Huawei P9 ve Huawei P9 Plus modelleri geçtiğimiz yıl Nisan ayında tanıtılmıştı. Aradan geçen süre zarfında teknoloji mağazalarının raflarından düşmemeyi başaran cihazlar, döneminde Huawei’nin en güçlü amiral gemisi modelleriydi. 2019 yılının Aralık ayına kadar Huawei toplam 10 milyon adet P9 satmayı da başarmıştı. Bu rakamlar yaklaşık 1,5 yıldır müşterilerin beğenisine sunulmuş olan modellerin hala daha satmaya devam ettiğini gösteriyor. Son birkaç ay içinde Huawei’nin 2 milyon adet fazladan P9 satmış aşarmış olması, gerçekten şaşırtıcı bir başarı.

P10 ve P10 Plus da tanıtıldı

Geçtiğimiz ay Huawei P10 ve Huawei P10 Plus modelleri de görücüye çıktı. Şirket tarafından belirlenen 10 milyon adetlik hedefi çıtasına ulaştıklarını açıklayan CEO Yu Chengdong, bugüne kadar ürettikleri en başarılı telefon modelinin de P10 olduğunu ifade etti.

Huawei Mate 10’un tanıtılacağı güne kadar en yüksek performanslı cihazlar P10 ve P10 Plus olacak. Kirin 970 64 bit sekiz çekirdekli işlemciye sahip olması beklenen Mate 10’un gerçek bir hız canavarı olması bekleniyor.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.