Mobil

Huawei P20 Pro: Leica Üçlü Kamera, ISO 102400, DxOMark’ın 106 puanı

Huawei P20 Pro: Leica Üçlü Kamera, ISO 102400, DxOMark’ın 106 puanı

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei , “akıllı fotoğrafçılığı yeniden tanımlayan” bir akıllı telefon olan P20 Pro’yu piyasaya sürdü. Leica üçlü fotoğraf makinesi, diğer akıllı telefonları DxOMark’ta en yüksekseviye olan 106 puanla tamamladı .

P20 Pro, Leica üçlü kamera sistemine sahip dünyanın ilk akıllı telefonudur.

 

Sistem, bugün piyasadaki herhangi bir akıllı telefonun en yüksek toplam piksel sayısına sahip. Ana kamera, 27mm f / 1.8 (35mm eşdeğ.) Lensin arkasındaki 40MP, 1/173 ″ RGB sensörüne sahiptir. İkincil kamera, 27 mm f / 1,6 (35 mm eşdeğ.) Lensin arkasında 20MP, 1 / 2.78 ″ monokrom sensöre sahiptir. Ve telefoto kamera, 80mm f / 2.4 (35mm eşdeğ.) Lensin arkasında optik görüntü sabitleme ile 8MP, 1/4 inç RGB sensöre sahip.

 

Düşük ışıkta P20 Pro, ISO 102400’e kadar hassasiyetle fotoğraf çeken bir canavardır.

Profesyonel kalitede fotoğrafçılığın kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla P20 Pro, AI stabilizasyonu ve AI Destekli Kompozisyon (grup ve manzara fotoğraflarını çerçeveleme önerileri) gibi AI-odaklı fotoğraf özelliklerini sağlayan bir Master AI sistemi kullanır. Sahne tanıma, en iyi çekim için kamera ayarını otomatik olarak seçmek için 19 kategoriden 500’ün üzerinde senaryoyu tanımlar.

4D öngörücü odaklama, kameranın nesnelerin hareketini tahmin etmesine ve odaklanmayı kilitlemesine yardımcı olur.

Telefon 960fps süper ağır çekim çekebilir:

Gecikmeden anlık çekim anları yakalamanıza yardımcı olmak için, telefonun bir Ultra Anlık Görüntüsü özelliği vardır: ekran kapalıyken bile 0,3 saniyede bir fotoğraf çekmek için aşağı ses düğmesine çift tıklayın.

 

Diğer özellikleri ve özellikleri arasında bir Kirin 970 işlemci, 4K video kaydı, ultra ince çerçeveli 6.1 inç ekran, 24MP selfie kamera, AI güzelleştirme, 3D portre aydınlatma ve 3400 mAh pil bulunmaktadır.

DxOMark, P20 Pro’nun kamera özellikleri hakkında söylenecek çok şey ifade ediyor, telefonun “oyun değiştirici” olduğunu ve üçlü kamera sisteminin sadece bir pazarlama hilesi olmadığını söylüyor.

 

DxOMark, “Her yeni akıllı telefon kamera jenerasyonunun bir öncekinden biraz daha iyi olmasına karşın, P20 Pro’nun görüntülerine ve test sonuçlarına bakarak, Huawei’nin bir ya da iki nesil atladığını düşünüyoruz” diyor. “Sonuçlar sadece bu kadar iyi. P20 Pro’nun üçlü kamera kurulumu, mobil görüntülemede uzun zamandır gördüğümüz en büyük yenilik ve gerçek bir oyun değiştiricidir. ”

Belirli bir çekim durumu için en iyi kamerayı seçebilme ve görüntü verisini üç algılayıcıdan bir araya getirebilme, yeni Huawei’nin neredeyse her kategoride rekabeti yenmesi anlamına geliyor. Bu da hem Fotoğraf hem de Video sıralamalarımızda bir numara tutuyor. P20 Pro, düşük ışıkta, yakınlaştırma yaparken ve bokeh simülasyonunda, doğrudan rakiplerini sudan dışarı üflerken özellikle iyidir. Akıllı telefondaki mevcut en iyi kamera arıyorsanız, daha fazla bakmayın.

 

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.