Huawei Nova 3 Teknik Özellikleri

0
120

Yakın zamanda karşımıza çıkması beklene telefonlar arasında gelen Huawei Nova 3 modelinin merak ettiğiniz teknik özeliklerini siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz. Orta seviyenin üstünde olacak olan bu modelin amiral gemi bandında yakın bir telefon olduğunun altını çizerek başlamak istiyoruz.

Huawei Nova 3 Ekran Özellikleri

Ekran boyutunda biraz farklı bir boyut tercih eden firmanın 5.93 inçlik ekran boyutu bulunmaktadır. 2160 x 1080 QHD çözünürlüğe sahip olacak olan ekran ile gelecek bu telefonda piksel yoğunluğu olarak ise 407 PPI bulunmaktadır.

Temel Donanım Özelikleri

Yonga seti konusunda Snapdragon yerine HiSilicon Kirin 670 tercih edece olan Huawei Nova 3 modelinin 8 çekirdeği bulunmaktadır. 4 GB RAM kapasitesi ile satışa sunulacak olan telefonun dahili depolama alanı konusunda ise 32 GB tercih etmesi aslında tartışmalara sebep oldu. Ancak SD kart desteğini müşterilerine sunan Huawei markası bu sayede biraz olsun tatmin edici özelliği telefonda barındırmaktadır. İşletim sistemi olarak da Android 8.0 yani Oreo ile gelecek olan telefon 2019 yılın başlarına doğru karşımıza çıkacaktır.

Huawei Nova 3 Batarya Özellikleri

Batarya kapasitesi olarak ise 3340 mAh kapasitesinde bir batarya tercih eden Huawei Nova 3 bu özelliği ile biraz olsun tatmin edici batarya gücü kullanmaktadır. Değişebilir batarya özelliği bulunmayan cihazda aynı zamanda hızlı şarj özelliğinin de bulunması dikkat çeken özellikler arasında yer almaktadır.

Huawei Nova 3 Kamera Özellikleri

2 farklı ön kamera yapısı ile karşımıza çıkacak olan telefonun ön kameralarında tercih ettiği çözünürlüğün gayet başarılı olduğunu belirtmek istiyoruz. İlk ön kamerasında 20 MP çözünürlük, ikinci ön kamerasında ise 16 MP çözünürlük tercih eden firmanın selfie severler tarafından yakından takip edileceğini belirtmek istiyorum. Arka kamera çözünürlüğü konusunda da 20 MP gibi yüksek bir çözünürlük tercih eden firma bu konuda dikkatleri üzerine çekme başarısı göstermektedir.

Huawei Nova 3 modelinin ülkemizde altın , gümüş ve siyah renkler ile satışa sunulacağını belirtmek istiyoruz.