AndroidMobil

Huawei Mobil Servisleri Hızla Büyüyor!

Huawei’nin Google’ın Mobil hizmetlerine verdiği yanıt kendi karşılığı olan HMS’yi geliştiriyordu. Bu tescilli hizmet birçok popüler Google uygulamasının doğrudan yerini alan ve AppGallery adında yeni bir uygulama mağazasına sahip çeşitli uygulamaları içeriyordu.

Şimdi 1,5 milyondan fazla uygulama geliştiricisi Çinli teknoloji devinin yazılım ekosistemini doldurmak için kayıt yaptırdıkça bu hizmet geliştiricilerin Huawei ile doğru yolda emin adımlarla ilerlediğini gösteriyor.
Daha önce Huawei çok sayıda popüler uygulama ve yazılımdan yoksun olduğu için çeşitli uygulama geliştiricilerini AppGallery için uygulama yapmaya teşvik etmek için büyük bir fon oluşturmuştu.

 

 

HMS’nin benimsenmesi artık daha pürüzsüz hale geldiğinden, bu hareket görünüşte başarılı oldu. Huawei Tüketici Business Cloud Services Başkan Yardımcısı Tan Donghui’ye göre, HMS artan sayının kendi yollarında ilerlemenin doğru olduğunu gösterdiğini belirtti.

 

Farkında olmayanlar için Huawei , 2019 yılında ABD tarafından Varlık Listesine yerleştirildiği ve bir ticaret yasağıyla karşılaştığı Google uygulamaları ve hizmetleri için desteğini kaybetti . Bu aslında şirketin Amerikan firmalarına hizmet satın almak veya satmak için lisans almasına neden oldu, bu yüzden şirket kendi alternatifini geliştirmeyi planladı. HarmonyOS çevrim içi turlar yaparken , şirket tescilli hizmetleriyle Android’e yerleşti.

 

[ilgiliicerik icerik_id=”24387″]

HMS şu anda dünya genelinde aylık yaklaşık 650 milyon aktif kullanıcıya sahip. Bu, geçen yıl aynı zamanda yüzde 25’lik bir artışa işaret ettiği için oldukça etkileyici.

 

Ayrıca, 1,5 milyon kayıtlı geliştirici 2019’a göre yüzde 115 gibi büyük bir artış sergiliyor. HMS çekirdeğinde 60.000’den fazla uygulama bulunabiliyor ve bu da yüzde 66,7’lik bir başka önemli artışa işaret ediyor.

Dolayısıyla, Huawei’nin işleri tersine çevirdiğini söylemek için henüz çok erken olsa da, kendi bağımsız yolunu olma yolunda ilerliyor.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.