Huawei Mate 9 Göründü: İşte İlk Bilgiler

0
22

Uzakdoğulu akıllı telefon üreticisi Huawei, ülkemizde telefon operatörleriyle yaptığı anlaşmaların meyvesini toplamaya devam ediyor. Akıllı telefon satışları henüz istenen seviyede olmasa da her geçen gün müşteri kitlesini genişleten Huawei, Mate 8 isimli modelini bundan yaklaşık 1 sene önce piyasaya sürmüştü. Honor ve Mate olmak üzere iki farklı ürün ailesine dahil ettiği ürünleri hızla geliştirmeye devam eden şirket, Honor 8’den 1.5 milyon adet satabilmeyi de başarmıştı. Ki bu başarı Huawei’nin de beklemediği bir şeydi.

Geçtiğimiz günlerde ise merakla beklenen Huawei Mate 9’a ait bir poster paylaşıldı. Daha çok reklam panolarına asılmak üzere hazırlanan bir afişe benzeyen bu görsel, Huawei’nin yeni amiral gemisinin teknik özelliklerine dair önemli ipuçlarını da içinde barındırıyor.

Gerçeklik payı net olmasa da, fotoğraflarda görünen modelin Mate 9 olduğu ifade ediliyor. Arka kameranın altında yer alan parmak izi okuyucu da ilk göze çarpan özelliklerden. P9’da olanın aksine çift kameralar yan yana değil, alt alta sıralanmış. Flaş ledi de kameraların altında konumlandırılmış gözüküyor.

Eğer görüntüler gerçekse, Huawei Mate 9 modeli Kirin 960 SoC işlemci setine sahip ilk akıllı telefon modeli olacak. Modelin arkasında bulunan 20 megapiksellik çift lensler de cabası. Huawei’nin P9’da yaptığı gibi yine fotoğraf makinesi üreticisi Leica’yla işbirliği yapıp yapmayacağı henüz netleşmiş değil.

6 inçlik ekran, 4 veya 6 GB RAM, 64 veya 128 GB’lik depolama seçeneklerine sahip olması beklenen model hakkında yakın tarihte daha detaylı bilgiye sahip olabilmeyi umut ediyoruz.