AndroidMobil

Huawei Mate 20 AnTuTu Testinde Rekor Kırdı

                Huawei Mate 20 rekor üstüne rekor kırdı.

Teknoloji devi yeni çıkarttığı telefonlarının üzerinden zaman geçmeden bir rekor kırdı. Huawei P20 ve Huawei P20 Pro çıkalı çok fazla zaman geçmedi. Güzel satış rakamları yakalamış olacak ki, amiral gemisinin yapımına hız verdi. Huawei Mate 20 AnTuTu testinde şu ana kadar çıkmış cihazların tamamından daha yüksek puan aldı. Yüksek bir puan aldı almasına fakat akıllara hemen şu soru geldi. Bundan daha önce Benchmark testlerinde Samsung ufak bir hile kullanıyordu. Samsung telefon benchmark testine gireceği zaman hız aşırtma benzeri bir hile kullanıp Benchmark’ta aldığı puanları arttırıyordu. Huawei’nin böyle bir şey yapıp yapmadığı ise önümüzde ki günlerde belli olacak.

huawei mate 20
huawei mate 20

Huawei Mate 20 şu an AnTuTu’da 356918 puan aldı. Mate’yi takip eden Samsung Galaxy S9+ ise 264044 puanla ikinci, Sony Xperia XZ2 ise 259244 ile üçüncü sırada kendine yer buldu. Huawei Mate 20 çıkmadan sosyal medya da viral oldu. Ayrıca amiral gemisinin sızan özelliklerine göz atacak olursak.

Akıllı cihazın bir buçuk metre altında 30 dakika suya dayanıklılık sertifikası olan IP68 ile gelmesi bekleniliyor. Ekranında 5.9 inç QHD ekran ile gelmesi bekleniliyor.QHD, 2560 x 1440 piksel çözünürlüğe sahip, 16:9 ekran oranına sahip anlamına geliyor. Ayrıca cihazın Kirin 980 ile geleceği kesin gözüyle bakılıyor. AnTuTu testlerinde yüksek puan almasının en önemli nedenlerinden biri de Kirin 980 olduğunu söylemekte fayda var.  Kirin 980’in de özellikleri tam olarak bilinmiyor ve o da karşımıza Huawei Mate 20 ile gelecek.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.