HTC’nin merakla beklenen yeni modeli tanıtıldı

0
38

HTC’nin merakla beklenen yeni modeli tanıtıldı

HTC’nin merak edilen ve beklenen amiral gemisi modeli U12, şirket tarafından resmi olarak tanıtıldı. HTC U12 güçlü bir donanıma sahip olması dışında DxOMark skoru ile adından çok bahsettirecek.

HTC U12 ön inceleme

U12 Plus, yapılan DxOMark testinde ikinci sırada yer aldı. Zirvede Huawei P20 Pro yer alırken HTC U12, başarısı ile rakiplerini geride bıraktı.

DxOMark, HTC U12 Plus’ın kamerasını değerlendirdi ve kamera için 103 puan verdi. Kameranın fotoğraf çekim özelliğinden 106 puan alırken, kamera video çekiminden 95 puan aldı. Aldığı ortalama 103 puanla ikinci olan U12’yi diyaframa sahip kamerası nedeniyle 99 puan alan Galaxy S9 Plus dördüncü sırada yer aldı.

HTC U12 Plus DxOMark Özellikleri

Cihaz çift kameradan oluşurken, arkada 12 Megapiksel çözünürlüğünde f/1.8 diyaframa sahip birinci kamera yer alırken; ikinci kamera 16 Megapiksel f/2.6 diyaframa özelliği sayesinde arka kamera OIS ve EIS ile sarsıntıları en aza indirirken, aynı zamanda 2x optik zoom fırsatı da sunuyor.

Arka kamera video kaydı yaparken 4K çözünürlükte 60 fps özelliğinde kayıt yapabiliyor. Ön kısımda ise 8 Megapiksel ve f/2.0 diyaframa sahip iki kamera bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here