HTC, Oyun Firmasına 5 Milyon $ Yatırım Yaptı

0
676

5 yıl önce Pixar, Lucasfilm ve Telltale Games isimli oyun şirketlerinin eski çalışanlarının bir araya gelerek kurduğu Steel Wool Games şirketi, Vive isimli sanal gerçeklik gözlüğünün üreticisi HTC’den toplam 5 milyon dolarlık yatırım almayı başardı. Söz konusu bu yatırımın Vive’da oynanabilecek sanal gerçeklik bazlı oyunların geliştirmesi için yapıldığı belirtildi.

2011’de temelleri atılan Steel Wool Games, HTC’den 5 milyon $ yatırım aldığını duyurdu. Şirket son olarak aksiyon ve strateji oyunu Quar: Battle for Gate 18‘i HTC’nin sanal gerçeklik gözlüğü Vive platformu için geliştirmişti. Mobil cihazlar için hazırlanan Flyhunter Origins oyunuyla dikkatleri üzerine çeken bu şirket, yakın tarihte HTC ile birlikte VR (sanal gerçeklik) oyunlarını geliştirmeye ağırlık verecek. Bu proje kapsamında Mars Odyssey isimli oyun 9 Eylül’de indirime açılacak.

HTC’nin CEO’su Cher Wang, Steel Wool stüdyolarını satın almalarıyla ilgili şu açıklamaları yaptı: Oldukça kreatif bir bakış açısı ve yeteneğe sahip olan Steel Wool ekibiyle birlikte sıradışı sanal gerçeklik oyunları geliştirmeyi hedefliyoruz. Mars Odyssey ve Steel Wool’un geliştirmeye devam ettiği diğer projelere bakılırsa, şirketin sanal gerçeklik alanında gayet başarılı işler ortaya çıkaracağı kesin.

5 milyon dolarlık yatırım, HTC’nin Vive’a ne kadar önem ve ağırlık verdiğini gösteren bir gelişme. Kaldı ki HTC daha önce de sanal gerçeklik üzerine çalışma yapan girişim ve start-up firmaları için 100 milyon dolarlık bir bütçe ayırmıştı.