BilgisayarDonanım

HP’den Sıradışı Oyun Kasası: OMEN X

Geçmişte oyuncular için ürettiği kasalarla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran HP, sıradışı bir oyun kasası daha geliştirerek oyuncuları heyecanlandırmayı başardı. Geçtiğimiz Mayıs ayında OMEN ismini verdiği laptop modelinin tanıtımını gerçekleştiren ABD’li şirket, şimdilerde ise masaüstü bilgisayar kullanan oyuncuları gözüne kestirmişe benziyor. Uzaydan gelmiş gibi duran, enteresan bir oyun kasası… Karşınızda OMEN X!

Yatay duran bir küp şeklinde tasarlanan oyun kasasının dışında tamamen metal malzemeler kullanılmış. Hava akışının da başarılı bir şekilde simüle edildiği kasanın dört bir yanından hava çıkışı veriliyor. HP’de çalışan mühendisler power supply, hard disk ve işlemciyi ayrı bölmelerde tutarak ayrı ayrı havalandırılmalarını sağlamış. Tüm bunlar OMEN’in her daim serin havayla dolup taşmasını ve en zorlu işlemlerde dahi ısınmamasını sağlayan detaylar arasında yer alıyor.

Peki, bu sıra dışı kasanın içinde ne tür bir donanım bizi bekliyor?

OMEN X’in 900-030 numaralı modelinde 6. nesil Intel i7 işlemci ve süper hızlı 16 GB RAM bulnuyor. 8 GB’lık ekran kartı da gerçekten güçlü bir kasanın oluşmasına katkı sağlamış.

Dev ekranda 4K oyun oynama keyfini yaşamak ve VR gözlüklerle hazzı tatmak istiyorsanız, AMD Radeon R9 grafik kartı işinizi rahatlıkla görmenizi sağlıyor.

Fiyat olarak da OMEN X’in kasası yaklaşık 600$’lık bir fiyatla satılıyor. Tabii bu boş kasa fiyatı. İçi donatılmış bir kasa satın almaya kalktığınızda yaklaşık 1800$ kadar bir ücreti gözden çıkarmanız gerekebilir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.