Bilgisayar

Günün uygulaması: Free Download Manager

Evet, bugünün ücretsiz uygulaması Free Download Manager. İsminden de anlaşılacağı üzere bu program bir indirme yöneticisi. Peki, günümüzde seçilecek onlarca indirme yöneticisi varken bu programı neden seçmek isteyesiniz ki?

Bu soruya kısaca cevap verecek olursak, bu indirme yöneticisi programı muadillerine kıyasla birçok yararlı özelliğe sahip. HTTP, FTP ve BitTorrent protokollerinden güvenle indirme yapabilmenizi sağlıyor. Ayrıca yapacağınız dosya indirmelerini daha hızlı hale getirmek için bazı zeki özellikleri ve fikirleri var.

Bu uygulamaya neden ihtiyacınız var?

İnternetten dosya indirmek her zaman oldukça zorlu bir deneyim olmuş ve dosya indirmek isteyen kullanıcıları canından bezdirmiştir. Günümüzde bile yavaş sunucular, internet tıkanıklığı ve yavaşlığı gibi ağ bağlantısında yaşanan ve insanı usandıran sıkıntılar indirilmek istenen büyük dosyaları adeta baş ağrısı haline getiriyor.

Free Download Manager ise aynı dosyayı çoklu kaynaktan indirerek bu ağrınızı dindirebilir. Yani bu demek oluyor ki özel bir sunucu yavaşsa, indirmeniz yavaş olan sunucu yerine hızlı ve müsait olan servere aktarılır, bu sayede indirmenizi kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca bu program sayesinde indirme trafiğinizi düzenleyebilir, önceliğine göre indirmelerinizi sıralayabilir ve web tarayıcılarından URL’leri sürükleyerek bırakabilirsiniz.

Üstelik bu program oldukça basit ve kullanıcı dostu. Ama bu güçlü kullanıcılar için uygun olmadığı anlamına gelmiyor. Eğer çoklu dosyaların kontrolünü tek seferde elinizde istiyorsanız, Free Download Manager bunu yapabilmenin harika bir yolu.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.