Oyun

GTA6 İçin Start Verildi ! Geliştirme Süreci Resmen Başladı

Tarihin en sevilen eğlence oyunlarından olan Grand Theft Auto‘nun yeni oyunu için emekler resmen başladı. Kotaku’dan Jason Screirer’ın yazısına nazaran Rockstar’ın bir sonraki projesi yeni bir GTA oyunu olacak. GTA 6‘yı bekleyenler için ilk defa resmi bir haber gelmiş oldu; sadece üzücü bir büyüme de var: Screirer’ın tutanağına nazaran oyun hemen hemen geliştirme periyodunun ilk evrelerinde bulunuyor ve yayınlanmasına daha oldukca var.

 

Kotaku’nun meşhur editörü Jason Screirer, GTA 6’nın geliştirme periyodunun resmen başladığını duyurdu. Screirer bilgiyi doğrudan olarak Rockstar’dan almış.

 

Jason Screirer’ın yazısında genel anlamıyla Rockstar’ın emek verme şartlarına odaklanılıyor. Red Dead Redemption 2’nin geliştirme sürecinde Rockstar mensuplarının haftada 60 saati aşan mesailer icra ettiği ortaya çıkmıştı. Hatta firmanın kurucularından olan Dan Houser, kendisinin önderliğindeki yazar kadrosunun oyunu tamamlamak için haftada 100 saat çalıştığını söylemiş oldu.

 

 

Bu ağır mesai şartları son dönemlerde firma içinde birazcık sorunlar yaratmış. Çalışanların pek memnun olmadığı belirtiliyor. Rockstar’ın ise son yıllarda — RDR 2’nin çıkışının peşinden — mesai şartlarını daha makul seviyelere çekmek için birtakım çözüm arayışlarına gittiği söyleniyor. Burada yeni GTA oyunuyla alakalı de birtakım bilgiler verilmiş.

Screirer’ın ifadelerine nazaran yeni GTA oyunu, çıkış döneminde öteki Rockstar oyunlarına nazaran birazcık daha ufak ölçekli olabilir. Oyunun sonrasında güncellemelerle genişleyebileceği söyleniyor. Rockstar’ın buradaki amacının, mensupları üstündeki yükü azaltmak olduğu belirtilmiş.

Doğal olarak bu yalnız Rockstar’ın birkaç planından birisi. Oyun hemen hemen geliştirme periyodunun başlarında olduğundan muhtemelen Rockstar bile birçok mevzuda hemen hemen tam kararını vermemiştir. Sadece yeni bir GTA oyundan nihayet resmi bir informasyon gelmesi yeniden de sevindirici. Önümüzdeki dönemlerde muhtemelen daha çok detaylar gelmeye devam edecek.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.