Bu Gözlükler Fitness Hareketlerinizi Takip Edecek

0
64

Akıllı ev teknolojileri, 3D yazıcılar ve akıllı telefonlarla ilgili her geçen gün daha fazla mesafe kat etmeye başladığımızı göz önünde bulundurursak; giyilebilir akıllı cihazları da yabana atmamak gerekir. Google Glass ile hayatımıza giren giyilebilir teknoloji ürünleri, ne yazık ki toplumdan beklenen ilgiyi görebilmiş değil. Bunun en büyük sebepleri arasında tasarlanan modellerin kullanışlı olmaması ve kullanan kişinin üstünde “garip” durması. Eğri oturup doğru konuşalım, kim normal bir gözlüğe benzemeyen Google Glass’ı her gün kullanmak ister ki?

Ancak görünen o ki, giyilebilir teknoloji ürünleri yakında hayatımızın çok daha içine girecek. ABD’de üretilen Level isimli akıllı gözlük, bunun işaretçisi olabilir.

Bilindiği üzere fitness takibi yapmak kullanıcıları hem motive ediyor, hem de ne kadar aşama kat ettiğini görebilmelerini sağlıyor. Bunun için akıllı telefonları veya akıllı bileklikleri kullanabiliyoruz. Peki tüm bunları bir çift gözlükle yapmak ister miydiniz? Cevabınız evetse, Level ile tanışın.

VSP Global isimli şirketin Güney Kaliforniya Üniversitesi’yle işbirliğine giderek geliştirdiği bu yeni akıllı gözlükler, FitBit ve Apple Watch’in yapabildiği hemen her şeyi yapıyor.

https-%2F%2Fblueprint-api-production.s3.amazonaws.com%2Fuploads%2Fcard%2Fimage%2F192349%2Fapps2q42

Google Glass ve muadillerinin aksine günlük hayatta rahatlıkla kullanabileceğiniz, şık tasarımlı gözlüklerden hiçbir farkı olmayan bu ürün; iOS ve Android’de bulunan mobil uygulama sayesinde fitness hareketlerinizi görebilmenizi sağlıyor.

Level’in ne zaman satışa sunulacağına dair herhangi bir bilgi yok, çünkü ürün henüz test aşamasında. Ancak 2019 yılı içinde test sonuçlarının paylaşılması bekleniyor.