Haberler

GoPro’da dev tasfiye: 200 kişi işten çıkarıldı!

Aksiyon kamerası denildiği zaman akla ilk gelen marka olan GoPro. Üretimini gerçekleştirdiği modellerle ekstrem sporlarla uğraşanların en sevdiği firmalar arasında yer alıyor. Karda kayak yapan sporculardan tutun, enduro motoruyla dere tepe düz giden motorculara kadar büyük bir kesim markanın hedefindeki müşteri kitlesini oluşturuyor. Ancak bugün GoPro’dan gelen bir haber, sevenlerini üzecek gibi.

Her ne kadar pazar payı hayli yüksek olsa da, son birkaç senenin GoPro için hiç de parlak olmadığını söyleyebiliriz. Xiaomi ve Petrix gibi dişli rakipleri karşısında yüksek fiyatıyla bocalayan marka, bu gidişata daha fazla dayanamayıp operasyon giderlerini kısma kararı aldı. Şirketten bugün yapılan açıklamaya göre tam zamanlı çalışan 200 personelin şirketle ilişkisi kesildi. Üstelik kemer sıkma politikası yalnızca işten çıkarmalarla da sınırlı değil. GoPro’nun eğlence hizmetleri bölümü kapatıldı ve fabrikalarında da küçülmeye gidildi.

Bilindiği üzere marka, kendi çapında özel bir sosyal medya platformuna sahipti. GoPro kameralarıyla çekilen en güzel videolar bu mecrada paylaşılıyordu. Ta ki bugüne dek…

İşten çıkarmalar ve küçülmeler derken şirketteki açık pozisyon ilanları da bir bir kapatıldı. Tüm bu önlemler sayesinde şirket giderlerinde yüzde 15 kadar bir azalma bekleniyor.

En son GoPro HERO5 Black modelini çıkaran şirket, sesli kontrol ve bulut depolama özelliklerini bu cihazla birlikte sundu. Tanıtımı merakla beklenen Karma ismili drone modelini de tanıtan GoPro, modelde bulunan bir hata yüzünden 2 bin 500’e yakın cihazı geri çağırmak zorunda kalmıştı.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.