Google’ın mobil veri tasarrufu uygulaması Datally’ye dört yeni özellik

0
134

Google’ın mobil veri tasarrufu uygulaması Datally’ye dört yeni özellik eklendi

 

Google, Android platformu için kullanıma sunmuş olduğu veri kullanımı seyretme uygulaması Datally‘yi, mobil veri tüketimini sınırlandıran yeni özelliklerle güncelledi. Uygulamaya eklenen konuk modu yardımıyla artık birisine telefonunuzu ödünç verdiğinizde kullanabileceği veri miktarını sınırlayabileceksiniz. Bu modda, kullanıcılar konuk modu kapanana kadar geçerli olacak veri limitini belirleyebilecek.

 

Gmeşhurk sınır adlı bir diğer yeni özellik ise kullanıcıların bigün içinde kullanacağı veri miktarını engellemelerını sağlıyor. Böylelikle veri tasarrufu yaparak mobil internet paketinizi bir aya yayacak şekilde idareli kullabilirsiniz.

Kullanılmayan uygulamalar veri tüketemeyecek

Kullanılmayan uygulamalar özelliği, arka planda hangi uygulamaların veri kullandığını izliyor. Google’a gore, arka planda veri tüketen uygulamalar aylık mobil veri paketinin yüzde 20‘sine kadarını kullanabilir. Bu özellik sayesinde artık hangi uygulamaların veri tükettiğini takip ederek lüzumlu önlemleri alabileceksiniz.

Google ayrıca uygulamaya yakınınızdaki tüm Wi-Fi ağlarını görebileceğiniz bir harita ekledi. Böylece iyi sinyale haiz bir ağ bularak mobil veri paketinizi kapatıp ona bağlanabileceksiniz. Söz konusu özelliklerin tümü Datally uygulamasına eklenmiş durumda. Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here