Google Translate, internete ihtiyaç duymayacak!

0
22

Google ilk sürümleri dahil ücretsiz çeviri hizmeti Translate için, internet olmadan hizmet verebiliyordu. Sinirsel makine çeviri teknolojisi (NMT) iki yıl önce getirilerek sadece çevrimiçiyken Google Translate çevirileri için kullanılabiliyordu. Artık bu özellik çevrimdışı olunduğunda da kullanılabiliyor.

NMT teknolojisi sayesinde Google, cümleler bütün halinde bölünmeden tek seferde çeviri yapabiliyor ve daha geniş bir içerik sunan NMT uygun dilbilgisi özellikleri sayesinde çevirileri tamamlıyor. Böylelikle çeviriler hatasız hale geliyor ve dolasıyla okuması da basitleşiyor.

Google Translate artık internetsiz çalışacak!

Google Translate, iki yıldır internet bağlantısı ile çalışırken; artık internet olmadan da çeviri yapabilecek. Eskiden internet olmadan çeviri yapılmak istese de eski teknoloji ile çeviri yapılabiliyordu. Tabi ki bu da kesik ve anlatım bozukluğu olan cümleler ile karşı karşıya kalınmasına neden oluyordu. Artık Google duyurdu ve internetsiz yapay zekâ NMT sayesinde doğru ve akıcı çeviriler yapılabilecek.

Google, 59 dilde bu desteği sağlayacağını açıklarken, Türkçe’nin de dahil olduğu her dil için sadece 35 MB yer tutacak paketlerin kullanıcılar tarafından indirilmesi gerekecek.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here