Sosyal Medya

Google Bir Servisi Daha Aldı

Google’dan bir satın alma daha gerçekleşti. Bu seferki satın almanın hedefi ise GIF içerik üreticisi olan Tenor.

            Google yeni algoritmaları ile günden güne görsel departmanını zenginleştiriyor. Gif içerik üreticisi olan Tenor ise Gif alanında Giphy ile Dünya’da lider. Her ikisinin de Gif kütüphanesin de 310 milyondan fazla içerik var. Google, hem yapay zekâ çalışmaları için hem de insanların duygu değişimlerini net bir şekilde anlayıp bu kişilere daha iyi hizmet verebilmesi için bu satın alımı gerçekleştirdiğini duyurdu.

İnsanlar artık duygu durumlarını paylaşmak için genelde resimler kullanıyor. Buna sözlü sözsüz bütün durumlar dahil, ayrıca sosyal medya üzerinde Tenor’dan alınan giflerin paylaşma oranına baktığımız zaman bir hayli yüksek duruyor. Bu da Google’ın sosyal medyada ki paylaşımları ayrı olarak inceleyeceği anlamına geliyor. Google, Tenor’u bünyesine katmasına kattı fakat akıllara gelen ilk sorulardan bir tanesi ise Tenor’un ismi değişecek mi? Zaten hali hazırda markalaşmış olan Tenor’un ismini değiştirmenin çokta mantıklı olmayacağını Google açıkladı. Tek farkın kendi bünyelerinde olduğunu söyleyen Google, ayrıca Google Resimlerde daha fazla Gif görmeye başlayacağımızın haberini verdi.

Sözleşmenin detaylarına bakacak olursak Tenor , Gif kütüphanesinin neredeyse hepsini Google Görseller kısmına ekleyecek ve Google hizmeti olan Gboard sanal klavye servisleri Tenor üzerinde kullanılacak. Bu satın alımdan daha önce Tenor , 30 milyon dolarlık bir yatırım almıştı.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.