Google Play Store nasıl indirilir ve kurulur?

0
185

Google Play Store’u manuel olarak yüklemek için bazen gereklidir. Yanlışlıkla yüklemiş olabilirsiniz, hatalardan kaçınmak için önceki bir sürüme geri dönmek isteyebilirsiniz ya da belki Google Play Store çalışmaz ve yeni bir yükleme yapmanız yeterlidir. Play Store’u nasıl indireceğiniz ve nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır , böylece en yeni özellikleri sorunsuz kullanabilirsiniz.

Google Play Store sürüm numaralarındaki bir not

Google Play Store sürümleri için numaralandırma sistemi ilk başta biraz kafa karıştırıcı gibi görünebilir, ancak kafanızı kolayca alabilirsiniz. Sayılar arasındaki atlamalar garip görünüyorsa, bunun nedeni Google’ın aralarındaki sürümleri herkese açık olarak yayınlamamasıdır. 

Google Play Store’u indirin APK

Lütfen aşağıdaki kılavuzun, Play Store’un lisanslı bir sürümü yüklü bir Android cihazının sahipleri için olduğunu unutmayın. Play Store’u tekrar yüklemek veya geri almak için bazen gerekli olduğunu biliyoruz. 

Google Play’in en son sürümü 11.7.11’dir ve her zamanki gibi, değişikliklerin çoğu her şeyin daha sorunsuz çalışmasını amaçlayan başlık altındadır. Bu nedenle, kullanıcı arayüzünde veya yeni özelliklerde önemli değişiklikler bulamadık. Güncellemeyi indirirseniz ve görünürde herhangi bir hata fark ederseniz Google Play sorun giderme kılavuzumuzu inceleyin  .

 

Google Play Store’u nasıl yüklerim?

Play Store’u nasıl kuracağınız için en basit yöntem, zaten Android’in sıradan bir takipçisiyseniz, size oldukça aşina olacaktır: sadece Play Store APK’sını manuel olarak yükleyin. Bir APK, bilgisayarınızdaki bir .exe programına eşdeğerdir.

Play Store’dan bir uygulamayı indirmek yerine, Play Store’un yardımı olmadan kendinizi kendiniz yükleyebilirsiniz. Size yardımcı olacak kullanışlı bir kılavuzumuz bile var:

 • Google Play dışındaki uygulamaların nasıl yükleneceği

Bu, elbette, yüklemek istediğiniz uygulamanın Play Store’da bulunmadığını bilmek için ekstra yararlıdır.

Google Play APK’sını cihazınıza yüklemenin iki yolu vardır: doğrudan telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan. İlk önce kolay seçeneği yapacağız.

Google Play’i yalnızca telefon yöntemiyle yükle

 • Bilinmeyen Kaynaklar’ı  Ayarlar> Güvenlik’e giderek  etkinleştirin , ardından Bilinmeyen kaynaklar’ı seçin   ve etkinleştirin. Alarm vermeyin, bilinmeyen kaynaklar, Play Store’un dışındaki, Play Store’un kendisi ise önemli olan yerlerdir. (İşiniz bittiğinde tekrar dokunarak bu seçeneği devre dışı bırakmayı unutmayın)
 • Cihazınızdaki tarayıcıyı kullanarak,  Play Store’un en son sürümü için APK’yı indirmek üzere XDA Developers forumuna veya APK Mirror’a gidin  .
 • “Bu tür bir dosya, cihazınıza zarar verebilir” şeklinde bir uyarı alabilirsiniz. Göz ardı (bize güven) ve musluk Tamam .
 • APK’yı açın (bildirimler menüsünden tamamlanmış indirmeye dokunabilirsiniz), yeni Play Store sürümünün istediği yeni izinleri (varsa) okuyun ve ardından Yükle’ye dokunun .

 

Cihazınızda bir veri veya Wi-Fi bağlantınız yoksa, APK’yı bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Aynı süreç geçerlidir:

 •  Cihazınızda Bilinmeyen kaynakları etkinleştirin .
 • Bilgisayarınızdaki tarayıcıyı kullanarak,  Play Store’un en son sürümü için APK’yı indirmek üzere XDA Developers forumuna veya APK Mirror’a gidin  .
 • Cihazınızı bir USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın ve APK’yı Android cihazınıza kopyalayın.
 • APK’yı başlatın, izinleri kabul edin ve Yükle’ye dokunun .

 

Google Play Store sorun giderme

Google Hizmetleri Çerçevesi, Play Store’un cihazınızdaki uygulamalarla iletişim kurmasını sağlayan ve otomatik güncellemelere izin veren çok önemli bir hizmettir. Bu işlevler çalışmayı durdurursa veya başka sorunlarla karşılaşırsanız, servisle ilgili bir sorun olabilir ve Google Play Store ve Google Play Hizmetleri’ndeki önbelleği temizlemeniz gerekir. Bunu yapmak için:

 • Gidin  Ayarlar> Uygulamalar
 • Aşağı kaydırarak  Google Play Store ardından dokunun dokunun, Önbelleği.
 • Google Play hizmetleri için de aynısını yapın
 • Bu, Play Store’la yaşayacağınız çoğu sorunu düzeltmeli

Not: Sahip olduğunuz ne tür bir cihaza bağlı olarak, Play Store’u manuel olarak kurmak için köklenmesi gerekebilir, ancak bu başka bir gün için bir öğreticidir.

 

Google Play Store’da istediğiniz özelliklere sahip olmak nedir? En son güncellemeleri beğendiniz mi? Yorumlarda bize bildirin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here