Google Play Hizmetlerini nasıl ve neden güncel tutmalısınız?

0
562

Play Store’un telefonunuzdaki uygulamalarla yaptığı her şey Google Play Hizmetleri’nden geçer. Bu, telefonunuza uygulamaların ne zaman güncelleneceğini söyler ve Google Play’e yeni özellikler ve ayarlar tanıtır. Uzun lafın kısası: güncel tutmalısınız. Google Play Hizmetlerinin en son sürümünü nasıl kontrol edeceğinizi ve Google Play Hizmetlerini nasıl yeni bir APK ile daha kolay veya daha teknik bir şekilde nasıl güncelleyeceğinizi öğrenin.

 

Google Play Hizmetleri, Android sistemiyle çok yakından bağlantılı bir uygulamadır; bu, akıllı telefonunuzun en yeni Android sürümü sürümüne yükseltmeden en yeni uygulama ve güvenlik düzeltme sürümlerinden yararlanmasına olanak tanır. Kafa karıştırıcı isimlere rağmen, bu uygulama ve oyunlar gibi ortamlara erişebileceğiniz, satın alabileceğiniz ve indirebileceğiniz Google Play Store’dan farklıdır.

 

Google Play Hizmetleri son sürümü: Yenilikler neler?

Burada Google Play Hizmetleri’nin en son sürümü için değişikliklere göz atabilir ve ayrıca daha önceki sürümler için zaman çizelgelerini ve günlükleri görüntüleyebilirsiniz. Güncellemelerin çoğu, kuklanın altında, reklamlara, oyunlara, kondisyonlara vb. Ilişkin yönlerin düzenlenmesi ve genel Google ekosistem operasyonunun daha verimli ve istikrarlı hale getirilmesi gibi küçük değişikliklerdir.

 

AndroidPIT Google uygulamaları 2

 

 

Google Play Hizmetlerini yüklemenin en kolay yolu

Google Play Hizmetlerini güncel tutmak, tüm kullanıcılara, hatta en gelişmiş olanlara bile fayda sağlarken, getirdiği gelişmiş verimlilik pil ömründen tasarruf ederek ve çevrimdışı hizmetleri iyileştirir.

Google Play Hizmetlerinin en son sürümüne her zaman sahip olmanın en kolay yolu, bu sayfaya göz atmanızı sağlamaktır. Size, Google Play Store’da bulunan en son sürümlere indirme bağlantısı sunacağımız yer. Geçerli sürüme sahip olduğunuzdan emin olmak için aşağıdaki yükleme düğmesine dokunun.

 

Bununla birlikte, çoğu Android’de olduğu gibi, biraz daha fazla çaba harcamayı tercih ederseniz daha yeni ve daha iyi sürümler mevcuttur. Örneğin, Android’in sahip olabileceğiniz farklı sürümleri için Google Play Hizmetleri’nin birden çok sürümü vardır. Yani, en son sürümü istiyorsanız, sadece aşağıdaki adımları izleyin.

 

 

AndroidPIT Lollipop Ayarlar Telefon Android Versiyonu Hakkında

 

Google Play Hizmetlerini yüklemenin teknik yolu

En son güncellemelere sahip olduklarından emin olmak isteyen veya bir beta sürümüne erişmek veya Google Play Hizmetlerinin farklı sürümlerini test etmek isteyen kullanıcılar daha teknik bir yöntem kullanmak isteyebilir. Bu, uygulama geliştiricileri veya Google Play Hizmetlerinin normal olarak güncellenmesini engelleyen bir yazılım hatası yaşayan herkes için yararlı olabilir.

Öncelikle, hangi Android sürümüne sahip olduğunuzu bilmeniz gerekir.

  • Ayarlar> Telefon Hakkında’ya gidin ve Android Sürümü’nü arayın .

Ardından, telefonunuzda etkinleştirilen bilinmeyen kaynaklara ihtiyacınız olacak. Bu, yalnızca Google Play’den uygulama yüklemenize olanak tanır.

  • Gidin Ayarlar> Güvenlik> Bilinmeyen Kaynaklardan ve kutuyu işaretleyin. 

 

AndroidPIT Lollipop Ayarlar Güvenlik Bilinmeyen Kaynaklar

 

Ardından, hangi Play Playstation sürümünün sizin için uygun olduğunu bilmeniz gerekir. Android sürüm numaranızın geldiği yer burasıdır. Her Google Play Hizmetleri sürümünde, tire işaretini takip eden üç son eki bulunur.

Bu üç sayı aşağıdaki gibi dağıtılmıştır: Android sürümü, CPU mimarisi ve inç başına nokta sayısı (DPI). Google Play Hizmetleri’nin geçerli sürümünü Ayarlar> Uygulamalar> Tümü sekmesi> Google Play Hizmetleri’ne giderek kontrol edebilirsiniz .

 

AndroidPIT Google Play Hizmetleri

 

İlk sayı Android sürümünüz:

0 = Android 4.4.4 ve üstü

2 = Android 5.0 ve 5.1 (Google Play Hizmetleri v8 ile başlayan)

4 = Android 6.0 ve üstü (Not: 4 = v8 öncesinde Google Play Hizmetleri sürümleri için Android 5.0 ve 5.1)

7 = Android 5.0

8 = Android TV

İkinci sayı, CPU mimariniz:

1 = armeabi

3 = armeabi-v7a

4 = arm64-v8a

7 = x86

Üçüncü sayı, cihazınızın ekranının DPI’sidir (inç başına nokta sayısı):

0 = evrensel

2 = 160 dpi

4 = 240 dpi

6 = 320 dpi

8 = 480 dpi

Yani yukarıdaki ekran görüntüsünde 320 DPI ile bir ARMv8 çipi çalıştıran bir Lollipop cihazım olduğunu söyleyebilirsin. Eğer başka şeyler yapmak istiyorsanız ve hangi numarayı aramanız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız, CPU mimarinizi ve DPI’nizi size anlatacak olan CPU-Z’yi yakalayın. İyi haber şu ki bu bilgiyi öğrendikten sonra yeni bir telefon alana kadar değişmeyecek.

 

AndroidPIT CPU Z SoC Sistemi

 

 

Google Play Hizmetleri’ni indirin APK

Artık sadece topladığınız üç bilgi parçasını temel alarak doğru Google Play Hizmetleri sürümünü seçmelisiniz. APK Mirror’da barındırılan Google Play Hizmetlerinin en son sürümlerini bulabilir ve cihazınızın doğru son ekiyle doğru olanı seçebilirsiniz. Ardından, Google Play Hizmetleri’ni telefonunuza indirin ve yükleyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here