AndroidHaberlerMobil

Google Pixel 4a çıkış tarihi,fiyatı ve özellikleri netleşti!

Google Pixel 4a Pixel 4'ün daha ucuz bir sürümü olacak şekilde ayarlandı

Başlangıçta, Google’ın bir sonraki uygun fiyatlı cihazlarını 12-14 Mayıs arasında gerçekleşmesi beklenen Google IO 2020’de tanıtmasını bekliyorduk, ancak bu olay Covid-19 pandemi nedeniyle iptal edildi.

Google Pixel 3a ve 3a XL geçen yılki Google IO’da açıklandı, ancak yokluğunda Google Pixel 4a’nın 22 Mayıs’ta yayınlanabileceğine dair bir söylenti duyduk . Bu tarih geldi ve geçti.

Müteakip bir söylenti daha sonra 5 Haziran tarihini önerdi . Neden? Muhtemelen Android 11 geliştirici beta’nın lansmanına denk gelmek ki bu da bir sonraki işletim sistemi güncellemesinde gelen çeşitli özellikleri tanıtacak olan 3 Haziran’da kendi küçük çaplı etkinliği olacak. Yeni bir telefon tanıtmak için Google IO aşamasındaki en iyi şey budur.

Yine de başka bir söylenti  Pixel 4a lansmanının 13 Temmuz’a kadar erteleneceğini iddia ediyor, ancak neden olduğundan emin değiliz. Bir başka Söylenti bir XL modeli olmadan ilan edilecek ve  5G özellikli olmayacak.

Google Pixel 4a fiyatı

Pixel 3a’nın lansmanı 399 $ / 399 £ / 649 AU $ iken Pixel 3a XL’nin fiyatı 479 $ / 469 £ / 799 $. 4a için ne kadar ödeyeceğiniz konusunda Google Pixel 4a fiyatı aslında Pixel 3a fiyatından daha düşük olabilir. Bunun nedeni bölgesel fiyat farklılıklarından kaynaklanıyor olabilir  veya Google telefonun fiyat etiketini daha rekabetçi bir orta sınıf pazarında kasıtlı olarak düşük toplayabiliyor olabilir.

Örneğin bir fiyat söylentisi , 128 GB depolama alanı için Pixel 4a’yı 349 $ ‘a (kabaca 285 £ / 540 $) koyar; böylece daha az ödeme yapar ve iki kat daha fazla depolama alanı elde edersiniz.

Ve daha ucuz bir 64GB modelin olması her zaman mümkündür. Ancak Google, temelde daha düşük bir fiyat düşünüyor olabilir: Şirket, tüketicilere, 349 ABD Doları (yaklaşık 246 £ / 535 ABD Doları) karşılığında premium olmayan bir Pixel telefon alıp almayacaklarını araştırdı .

Bunu söyledikten sonra, daha eski bir fiyat söylentisi , Pixel 3a ile tamamen aynı olan 399 $ ‘ı gösteriyor.

Google Pixel 4a özellikleri

Ayrıca Pixel 4a için 5.81 inç 1080 x 2340 OLED ekran, orta menzilli Snapdragon 730 yonga seti, 6GB RAM, 3.080mAh pil, 128GB depolama alanı olacağını iddia eden tam özellikli bir sızıntı gördük . 12.2MP ana kamera, 8MP öne bakan (delikli), 3.5mm kulaklık bağlantı noktası ve Just Black ‘ve’ Barely Blue ‘tonlarında gelecek.

Ayrıca, Pixel 4 ahizesiz (gezinmede) gezinmenize izin veren Soli yongası olmadığı da söyleniyor. Bu, fiyatı mümkün olduğunca düşük tutmak için Pixel 4a’da mevcut değildir.

 

Google Pixel 4a’ya ne güç veriyor?

Yukarıdaki sızıntılar bir Snapdragon 730‘a işaret ederken, XDA Developers tarafından yürütülen bir soruşturma, hem Qualcomm Snapdragon 730 hem de Snapdragon 765’i çalıştıran telefonun prototiplerini ortaya çıkardı.

Snapdragon 765 prototipi, telefonun 5G’ye hazır bir sürümü olabilir, çünkü bu yonga seti 5G donanımına güç sağlamak için tasarlanmıştır. Biz ettik söylentiler çelişkili duydu Piksel 4a bir nesil internet versiyonu olup olmayacağını, aynı tutarlı söylentiler bir gerçeklik olabileceğini düşündürmektedir.

Sızan bir kıyaslama puanı, telefonun Google Pixel 3a’dan daha güçlü olacağını, ancak Pixel 4 serisi hakkında o kadar yetenekli olmayacağını gösteriyor. Oldukça etkileyici olan Geekbench 4 testinde 6.366 puan aldı.

Web’de yayınlanan sızan bir görüntüye dayanarak , Pixel 4a nihayet göründüğünde 6GB RAM (daha fazla sızdırılmış) ve daha hızlı UFS 2.1 flash depolama alanına bakıyoruz. Daha hızlı dediğimizde Pixel 3a’da kullanılan flash depolamada bir yükseltmedir.

Google Pixel 4a kamera

Sonra konuşmamız gereken kamera var. Google Pixel 4’ün, en iyi akıllı telefon kameralarından biri olan atıcıya benzer olmasını bekliyoruz. Ancak bu cihazın teknolojisinin tüm çan ve ıslıklarına sahip olması pek olası değil.

Erken bir donanıma sahip biri Google Pixel 4a ile aşağıdaki kamera örneklerini sağlamıştır. Atıcı renk reprodüksiyonunda iyi çalışıyor gibi görünüyor, ancak bu tür bir teknolojinin son cihaza yol açacağının garantisi yok.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.