Android

Google, Nexus 6’yı Android 7.0’a Geri Döndürüyor

Eğer Türkiye sınırları içindeki sayılı Nexus 6 kullanıcıları arasındaysanız, Google tarafından dağıtılacak olan bir sonraki OTA güncellemesinde cihazınızın Android 7.0 sürümüne geri düşürüleceğini bilmenizde fayda var. Evet, ilk bakışta şaka gibi duruyor ama gelecek olan yeni güncelleme cihazınızı Android 7.1’den Android 7.0’a düşürecek!

İlk güncelleme alan cihazlar arasındaydı

Hatırlanacağı üzere Nexus 6, Google’ın yeni işletim sistemi Android 7.0 Nougat’ı alan ilk cihazlar arasındaydı. Diğer birçok Nexus cihazıyla birlikte Nougat’a terfi eden Nexus 6’nın şuanki sürümü 7.1 idi. Ancak 7.1 numaralı sürümde meydana gelen hatalar kullanıcıların canını o kadar sıktı ki, Google geri adım atarak çok daha kararlı olan 7.0’a sürüm düşürme kararı almak zorunda kaldı.

İlk etapta Android 7.1.1 sürümünde herhangi bir hata yok gibiydi, ancak Mart ayında Google tarafından yayınlanan güvenlik güncellemesinden sonra dengesiz çalışmaya başlyan işletim sistemi Android Pay isimli ödeme altyapısında da hatalara yol açtı. Nexus 6 kullanıcıları Google’a hata raporlarını göndermeye devam ettikçe şirket geri adım atma kararı almış oldu.

Google cephesinden henüz ses çıkmadı

İşin ilginç tarafı neden böyle bir karar aldığına dair Google henüz bir açıklama yapmış değil. Son güncellemeyle birlikte Android 7.1.1 sürümüne yükseltme yapan Nexus 6 sahipleri, telefonlarındaki neredeyse her uygulamanın hata verip kapanmasından şikayetçi.

İlerleyen günlerde Android 7.0’a geri dönen kullanıcıların verilecek olan yeni sistem güncellemeleriyle birlikte kararlı Nougat sürümüne geçeceği tahmin ediliyor.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.