Google Maps Artık Çoklu Varış Noktalarını Destekliyor

0
40

Dünyanın en popüler harita uygulamalarının başında yer alan Google Maps, iOS işletim sistemine sahip cihazlar için yayınladığı uygulamasına oldukça faydalı ve kullanışlı bir güncelleme daha getirdi. Buna göre Google Maps’te artık çoklu destinasyon, yani varış noktalarını tanımlayabilmek mümkün olacak. Daha eğlenceli ve detaylı seyahat planlamayı kullanıcıların yapabilecekleri arasına katan Google, çoğu rakip uygulamada var olmayan bu özellik sayesinde fark oluşturabilmeyi ve rakiplerinin bir adım daha önüne geçebilmeyi hedefliyor.

Her ne kadar iOS platformu için yayınlanan Google Maps uygulamasına yeni gelse de, söz konusu bu özellik bir süredir Google Maps’in web sürümünde kullanılabiliyordu. Yaklaşık 1 ay kadar önce de Android platformundaki kullanıcıların istifadesine sunulmuştu. Son olarak iOS kullanıcıları da bugünden itibaren bu özellikten faydalanmaya başladılar.

MWP2.0

Özellik tam olarak ne işe yarıyor?

Klasik navigasyon ve harita uygulamalarında A / B olmak üzere iki farklı nokta vardır: Kalkış ve varış noktaları. Uygulamalar bu sayede sizi A noktasından B noktasına götürür. Ancak Google Maps’e gelen bu güncellemeyle C, D ve E şeklinde farklı yeni destinasyonlar da eklenmiş oldu. Bu sayede A noktasından önce B noktasına, daha sonra da C, D ve E noktalarına seyahat edebileceksiniz. Farklı noktalarda mola vererek seyahat etmeyi planlıyorsanız, bahsi geçen bu harika özelliğin ne kadar da kullanışlı olduğunu daha iyi fark edebilirsiniz.