IOS

Google Lens’e artık iOS’daki arama uygulamasından doğrudan erişilebilir

Arama devinin görsel tanıtım aracı olan Google Lens’e artık doğrudan iOS’taki Google  uygulamasından ( 9to5Google üzerinden) erişilebiliyor . 

Bunu yapmak için, uygulamanın arama çubuğunda mikrofonun solundaki Lens simgesine, bu noktada telefonunuzun kamerasının açılacağı yere gelmeniz yeterlidir. Google, işaretlediğiniz her şeyi tespit etmeye çalışacaktır. veya başka bir yere kopyalayıp yapıştırmak istediğiniz bir metin.

Önceden, bu görüntü tanıma hizmetine yalnızca iOS’taki Google Fotoğraflar üzerinden erişilebiliyordu. Bu durum, Lens’in görüntü tanıma sihrini gerçekleştirmeden önce sizi fotoğraf çekmeye zorlamanın sıkıcı yan etkisine sahipti. Bu hareket, hizmetin daha hızlı ve daha kolay erişilmesini sağlayarak, önce bir fotoğraf çekmeye gerek kalmadan bir nesneyi tanımlamak için nesneye dokunmanıza izin verir.

Yeni uygulama, bu hafta başlarında aşamalı sunumunu başlattı, ancak bu yazıdan itibaren, her yerde kullanılabilir görünmüyor. Google olduğunda, Android ile iOS arasında daha küçük bir işlevsellik kapanacak.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.