Google, İngiltere’de Youtube Mağazası Açıyor

0
71

Müzik dinlemek, eğlenceli oyunların oynanış videolarıyla vakit geçirmek veya haberleri takip etmek için kullandığımız Youtube; tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de popülerliğini son yıllarda ciddi manada artırmayı başardı. Öyle ki, artık klasik Türk aileleri bile tüm fertleriyle birlikte komik videolar çekerek bu mecrada paylaşmaya başlamış bulunuyorlar.

Google’ın zamanında satın aldığı Youtube, son olarak İngiltere’nin başkenti Londra’da fiziki bir mağaza açmaya hazırlandığını duyurdu. “Creator Store” ismi verilen bu mağazalar önümüzdeki 4 hafta içinde resmen açılacak. Sizin de aklınıza “Youtube mağazasında en fazla ne satılır ki?” sorusu geldiyse, yalnız olmadığınızı söyleyebiliriz.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Youtube’un açılacak mağazasında tişörtler, kupa bardaklar, fotoğraf çerçeveleri ve Youtube’da yayın yapan kanallara özgü tasarımların kullanıldığı birçok ilginç ürün yer alacak. Ayrıca kitap çıkaran ve okuyucularıyla bir araya gelmek isteyen Youtuberlar da bu mağazayı kullanabilecekler.

Google’ın Youtube programını yöneten stratejistlerden Darlington Howard’ın Business Insider’a verdiği demeçte, mağazadan elde edilen gelirin tamamının yine Youtuberlara aktarılacağı bilgisi paylaşıldı.

Konferans merkezi ve Youtube’da kanalı olanların kullanabileceği 3 büyük stüdyoya sahip olan mağazanın farklı şubeleri olup olmayacağı henüz belirsiz. Bahsi geçen stüdyolar kiralama yöntemiyle kullanılabiliyor ve bu mekanlarda son teknolojiye sahip ses mikserleri ve kameralarla çekimler gerçekleştiriliyor.

İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde de böyle mağazaların olması fena olmazdı sanki, ne dersiniz?