Google, Hudson Meydanı’nda 1 milyar dolarlık yeni bir NYC kampüsü duyurdu

  0
  0

  Google, New York’taki varlığını , 2020 yılına kadar açılması planlanan yeni bir Google Hudson Square kampüsüne 1 milyar dolarlık bir yatırımla bildirerek genişletiyor. Yeni ofisler, 550 Washington için planlanan ek bir alanla 315 ve 345 Hudson Street adresinde yer alacak. Sokak 2022’de açılacak.

  AMAZON VE APPLE GİBİ, GOOGLE GENİŞLİYOR

  Google, Apple’ın yeni Austin kampüsünün topuklarında ve Long Island City, Queens ve Arlington, Virginia için planlanan tartışmalı Amazon HQ2 kampüslerinde büyük bir genişleme olduğunu bildiren en yeni teknoloji şirketidir .

  Amazon’un HQ2 süreci, şehirlerin yeni kampüs için dikkate alınması gereken en iyi teşvikleri sunduğunda ısrar eden yaklaşık 1 trilyon dolarlık şirkete bağlı olarak başlangıçtan beri ihtilafa karşı çıktı . Tüm şehirleri yeniden adlandırma sözleri de dahil olmak üzere Jeff Bezos’u deneyen şehirlerden saçma sapan sıkıntıları görmeyen süreç . Ancak, Google’ın farklı bir yaklaşımı olduğu bildiriliyor.

  Göre Wall Street Journal , Google kentinde onun yeni genişletilmiş varlığı karşılığında New York’tan herhangi teşvikler peşinde değildir. Ancak, siyaset ve işletme, bulundukları şeydir. Bu, şehri Google’a herhangi bir vergi indirimi veya kendi anlaşmasının diğer avantajlarını vermesini engellemez. 

  Anlaşmanın kesin ayrıntıları şu anda herkese açık değil – ki bu, geçmişte Google’a ait arazi anlaşmalarının nasıl geçtiğini göz önünde bulundurarak belki de şaşırtıcı değil – ancak Ocak ayında Q1 kazançları sırasında Google’dan daha fazla bilgi edinebileceğimiz bir şans var (veya başka bir noktada daha yakın kampüsün açılması için).

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here