Mobil

Google Haritalar Artık Park Yerinizi Hatırlayacak

Google tarafından geliştirilen ve Yandex Navigasyon’un en dişli rakibi olarak gösterilen Google Haritalar uygulamasına bugün yepyeni bir özellik daha eklendi. Buna göre artık kullanıcılar arabalarını park ettikleri yeri Google Haritalar’a kaydedebilecek ve otoparkta araba arama karmaşası son bulacak. Harita üzerinde beliren mavi renkli bir “P” şeklindeki simge, arabanızı park ettiğiniz yeri gösterecek.

Google’ın biraz geç kaldığı doğru

Her ne kadar basit bir özellik gibi gözüküyor olsa da çok kullanışlı olabilen bu yeniliğe iOS kullanıcıları pek de yabancı sayılmaz. Evet, iOS 10’la birlikte hayatımıza giren Apple Maps çoktan beri bu özelliğe sahipti. Google’ın bu noktada biraz geç kaldığını söyleyebiliriz.

iOS 10’da yer alan Apple Haritalar’daki park yerini hatırlama özelliği, iPhone’unuzu Bluetooth veya CarPlay bağlantısını kestikten sonra devreye giriyordu. Apple’ın park yerini hatırlama özelliğini kullanmak için aracınızın fotoğrafını çekip çeşitli notlar alabilmeniz de mümkündü. Gelinen noktada Google Haritalar’a da bu yeniliğin nihayet eklenmesi kullanıcılar tarafından sevinçle karşılandı.

Not ekleme, süre belirleme gibi özellikler de var

Dilerseniz Google Haritalar’ı kullanarak park yerinizi harita üzerinde işaretleyebileceğiniz gibi, park zamanı için geri sayım başlatabilmeniz de mümkün. Not almak ve park ettiğiniz yeri arkadaşlarınızla paylaşabilmek de yine seçenekleriniz arasında. Google’ın sesli asistanı Now’u kullanarak hiçbir yere dokunmadan, sadece dikte ederek park yerinizi hatırlayabilmeniz de güzel bir yenilik.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.