Mobil

Google Hangouts’tan SMS Özelliği Kaldırılıyor

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinin başını çeken Google, son dönemde Hangouts isimli mesajlaşma servisinde köklü değişiklikler yapmaya hazırlanıyor. Daha çok kurumsal kullanıcıları hedeflemeye başlayan Google Hangouts artık iki farklı uygulama halinde mağazada yer alacak: Hangouts Meet ve Hangouts Chat.

Bu uygulamaların yayına verilecek olması, sıradan kullanıcılar için Google Hangouts uygulamasının artık geçerliğini yitireceği noktasında şüphelerin oluşmasına yol açtı. Neyse ki Google’dan yapılan açıklamada tüm kullanıcıların ücretsiz olarak Hangouts servisinden faydalanmaya devam edebilecekleri bilgisi paylaşıldı.

Yine de değişimler kaçınılmaz

Google açıklamasında, Hangouts kullananlar için yine aynı şekilde bu uygulamayı cihazlarında tutabilecekleri bilgisini paylaşmış olsa da köklü değişiklikler Hangouts’u bekliyor. Buna göre Android işletim sistemli cihazlarda varsayılan SMS uygulaması da olabilen Hangouts, yakın tarihte bu işlevini yitirecek. Artık SMS alışverişi için normal mesajlaşma uygulamasını kullanmanız gerekecek.

Google’da çalışan bir Reddit kullanıcısının öne sürdüğü bu iddiaya göre SMS göndermek isteyenler için Hangouts’tan faydalanan Android cihaz sahipleri artık başka uygulamalar kullanmak zorunda kalacak.

Tüm kullanıcılar bilgilendirilecek

Eğer telefonunuzda yüklü varsayılan bir mesajlaşma uygulaması yoksa Hangouts size bir uyarı verecek ve Play Store’dan alternatif SMS uygulaması indirmenizi tavsiye edecek.

Hatırlanacağı üzere en son Facebook’un geliştirdiği Messenger uygulaması da SMS alışverişi özelliğine kavuşmuştu. Hangouts’un bu özelliği devre dışı bırakması, Facebook Messenger’in pazardaki kozunu daha da güçlendirebilir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.