Haberler

Google Hakkımızda Çok Şey Biliyor ve Saklıyor

Google hakkımızda çok şey biliyor ve kişisel verilerimizi saklıyor.

Arama devi gelirlerinin büyük bir kısmı reklamcılığa dayanıyor. Bununda başarılı olması için kim olduğunuzu bilmesi gerekiyor. Ancak, doğru know-how ile, Google’ın sizin hakkınızda ne bildiğini takip etmek ve reklam amaçlı olarak ne kullandığını kontrol etmek mümkündür.

Google büyük bir şarkı yapmıyor ve kullanıcılarına ilişkin derin bilgisi hakkında dans etmiyor, ancak aynı zamanda bunu bir sır olarak saklamıyor. Google’ın bildiğiniz ve verilerinizi nasıl ele geçirdiğini öğrenebilirsiniz.

Google tüm aramalarınızı kaydeder

Muhtemelen bu parti için en az şaşırtıcı olanıdır, ancak Google tüm arama geçmişinizi saklar.

Nasıl silinir: Eğer saklı arama sorgularının bir listesini saklamak istemiyorsanız, Google’ın tarih sayfasına gidin , Menü’ye tıklayın (üç dikey nokta) ve ardından Gelişmiş – Tüm Zamanlar – Silin.

Google’ın aramalarınızı takip etmesini durdurmak istiyorsanız, etkinlik kontrolleri sayfasına gidin ve geçiş izlemeyi kapatın.

Google her sesli aramayıdahi kaydeder

Google, her konuştuğunuzda söylediklerinizi kaydeder

Google’ın sesli arama kaydetme alışkanlıkları birçok kez rapor edilmiştir .

Google’ın sesli aramasını veya sesli aktive asistanını kullanan Google Asistan, aramalarını daha alakalı reklamların sunulması ve arama özelliklerinin düzenli bir şekilde iyileştirilmesi için düzenli olarak Google aramasından beklediğiniz gibi aynı şekilde arama yapmıştır.

Ve birçok insan, bu aramaların çoğunun aslında kaydedildiğini fark etmiyor. Bu, kullanıcıların ne dediklerini ve nasıl söylediklerini dinleyerek tam olarak aradıklarını dinleyebilecekleri anlamına gelir.

Nasıl silinir? Kendiniz için Google’ın herhangi bir seçmeli ses özelliğini kullandıysanız, sesli aramalarınızı incelemek ve tekrar dinlemek için Google’ın Ses ve Ses Etkinliği sayfasına gidin . Dikkatli olun, bu ilginç, eğlenceli ya da sadece düz cringe-layık olabilir.

Utanç verici aramaların bu veritabanını silmek için kayıtların bir veya daha fazlasını onay kutusunun yanındaki onay kutusundan seçin ve ardından ekranın üst kısmındaki “sil” e tıklayın.

Google konumunuzu izler ve kaydeder

Google’ın konum hizmetlerini kullan? Sonra her hareketin izleniyor adım adım haritalanıp kaydediliyor.

Google, aramalarınızı ve sesinizi kaydetmenin yanı sıra, bulunduğunuz yerede sekmeleri de saklıyor.

Google’ın konum geçmişi veya zaman çizelgesi sayfası , bir Google Haritasını açar ve belirli tarihleri ​​ve saatleri seçmenizi ve bulunduğunuz yeri görmenizi sağlar. Doğruluğu, Google hesabınızda oturum açıp açmadığınıza ve o sırada bir telefon veya tablet taşıdığınıza göre değişir.

Kendinizi (neredeyse) tamamen Internet’ten kaldırmak istediğinizde, İsveç web sitesi Deseat.me , yardım için Google hesabınızı kullanır.

Üçüncü taraf kullanıcıların parola bilgilerinizi öğrenmeden diğer hesaplarınıza erişmesine izin veren Google’ın OAuth protokolünü kullanarak, Deseat.me tüm çevrimiçi ve sosyal medya hesaplarınızı getirir ve bunlardan kendinizi silmenizi sağlar.

Nasıl silinir: Deseat.me adresini ziyaret edin ve Gmail adresinizi girin. Bu e-posta adresine bağlı tüm çevrimiçi hesapları getirir ve onlardan kurtulmanızı sağlar.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.