Google, görsel aramayı elden geçirerek Lens’i Google Görseller’e taşıdı

0
19
  • Google, bugün Google’daki resimleri aramanın yolunu açtığını açıkladı.
  • Yeni değişikliklerin yanı sıra Google, Google Lens’i doğrudan mobil resim aramalarına entegre ediyor.
  • Görüntü arama işlevlerinin revizyonları önümüzdeki birkaç hafta içinde yayılıyor.

Birçok kişi için Google Görseller, şirketin sunduğu en önemli işlevlerden biridir ve muhtemelen yalnızca eski Google Arama ile rekabet eder. Bugün, Google, Google Görseller’i yeni özellikler ve Google Lens’in yeni entegrasyonu ile daha da güçlü ve kullanışlı hale getireceğini duyurdu .

İlk büyük değişiklik, AI kullanarak AMP hikayelerinin oluşturulmasıdır. Şu anda, Google Arama’da ünlü veya önemli bir kişiyi aradığınızda, o kişi hakkındaki AMP hikayelerini görmeye başlayacaksınız. Bunlar Google’da insanlar tarafından oluşturulmamış, ancak yapay zeka ile bir araya getirilmiş ve aradığınız kişiye çok yönlü bir görünüm kazandırılmıştır.

Google Görseller, arama sonuçlarınız söz konusu olduğunda da yeni öncelikler alıyor. Google, sorgularınızdan en yüksek kalitede içerik sonuçları aldığınızdan emin olmak için aşağıdaki değişiklikleri yapıyor:

  • Bir web sitesinin yetkisi artık sonuçlarda daha büyük bir etkiye sahip. Örneğin, DIY projeleri için yapılan bir arama, DIY proje fotoğrafları ile rastgele siteler yerine, DIY projelerine odaklanan sitelerdeki görüntülere öncelik verecektir.
  • Öncelik, söz konusu görüntünün sayfada kendiliğinden ortaya çıktığı web sayfalarına da verilir. Bu, size daha fazla odaklanmış sonuçlar vermenize yardımcı olurken aynı zamanda sayfaya ulaştığınızda resmi bulmanızı kolaylaştırır.
  • Google Görseller arama sonuçlarınızda, aşağıdaki GIF’de olduğu gibi daha fazla içerik gösterilecektir.

Ayrıca, Google Arama’daki Materyal Tasarım öğelerine de dikkat edin.

Son olarak, Google, Google Lens’i doğrudan mobil resim aramalarınıza entegre ediyor. Sonuçlarınızda, hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğiniz bir görsel bulursanız, aramanızla genişletilecek bir Lens simgesine dokunabilirsiniz.

Yeni Lens entegrasyonu ile ilgili en iyi bölüm, servisi kullanmak için Lens özellikli bir akıllı telefona ihtiyacınız olmamasıdır; Herhangi bir akıllı telefon, bu işe almak mümkün olacak.

Düşünceleriniz nelerdir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here