Haberler

Google Gezileri güncellemesi seyahat planlamasının stresini ortadan kaldırıyor

Google, tatilinizi planlamayı kolaylaştırmayı amaçlayan bu ay Gezileriniz özelliğiyle ilgili güncellemeleri kullanıma sunuyor. Haritalar, Uçuşlar, Oteller ve Gmail’den bilgi çekme, Seyahatleriniz, önerilerinizi nasıl geliştirdiğini ve sizi fiyat trendleri ve indirimler konusunda bilgilendirir.

Hareket, Phocuswright ile birlikte araştırmaya yanıt olarak geliyor, bu da seyahat edenlerin% 46’sının planlama gezilerinin çok uzun sürdüğünü düşündüğünü ortaya koydu. Gezilerinizin yeni özellikleriyle Google, mevcut seyahat planlarınızı bir araya getirerek tatil zamanınızı organize etmenin stresini azaltabileceğini umuyor.

 

Oteller, mahallenin barlar, görülecek yerler ve toplu taşıma araçlarına ne kadar yakın olduğunu temel alarak beşten bir puan kazanıyor. Ayrıca yakındaki havaalanlarına gidiş geliş hakkında hızlı bilgi alabilirsiniz.

Dünya çapında seyahat hedeflerini ararken, Google Arama’da alakalı öneriler görünecektir. Örneğin, Londra’ya uçuş rezervasyonu yaptıysanız, seyahatiniz sırasında gerçekleşen oteller, hava durumu raporları, restoranlar ve etkinlikler aramanıza dahil edilecektir.

Yakın zamanda bir hedef araştırmaya başladıysanız, Google’da “seyahatlerim” için arama yapabilir veya kaldığınız yerden devam etmek için Google Flights veya Oteller’den Seyahatler sekmesine dokunabilirsiniz. Henüz bir uçuş veya otel rezervasyonu yaptırmış olup olmadığınızı gösteren küçük simgeler göreceksiniz. Gmail gelen kutunuza otel rezervasyonu veya uçak bileti aldığınızda, Yolculuklarınız zaten ne yazdığınızı bilir.

 

Google Flights artık uçağınızın fiyatının normalden daha yüksek veya daha düşük olup olmadığını söyleyebilir. Ayrıca, Google’ın fiyatların düşmeyeceğini düşündüğü veya önümüzdeki beş gün içinde yükselme olasılığı yüksek olduğunda bildirim alabilirsiniz. Google, önümüzdeki haftalarda aynı özelliklerin dünya genelinde geçerli olacağını söylüyor.

Düşünceleriniz nelerdir?

 

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.