Google Chromebook’lara daha fazla ebeveyn kontrolü ekliyor

0
50

Google’ın ebeveynlerinin bir yıldan uzun bir süredir Aile Bağlantısı adlı bir uygulaması oldu. Bu, ebeveynlerin çocuklarına Android telefonlarını kullanma konusunda daha fazla kontrol sağlamak ve hatta akşam yemeğinde onları kapatmak için tasarlandı . Artık Chromebook’ları desteklemek için uygulamayı genişletiyor, aynı özelliklerin birçoğunu bu platforma ekliyor.

Ebeveynler, çocuklarının ziyaret etmelerini istedikleri web sitelerini beyaz listeye ekleyebilecek, ekran zaman sınırlarını ayarlayabilecek, uyku zamanı ayarlayabilecek, cihazları uzaktan kilitleyebilecek ve kullanımı izleyebilecek. Ve ilk kez, denetlenen hesaplarla kurulan Chromebook’lar, Google Play Store’dan Android uygulamalarına erişebilecek.

Android uygulamaları, cihazlarda kullanılmak veya gizlenmek için beyaz listeye alınabilir ve bu da paylaşılan cihazlar için yararlı olabilir. Ebeveynler ayrıca uygulama içi satın alımları denetlenen hesaplarda yönetebilecek.

Chrome OS’de Android’in destanını izliyorsanız, büyük olasılıkla bunu çoğunlukla Google Play uygulamalarına basit bir erişim olarak düşündünüz. Ama aslında, Chrome OS’nin birçok parçası, Android’in yeni öğelerini ele aldı – yeni hızlı ayarlar menüsü ve hatta yazılım klavyesi de dahil. Daha derin bir bütünleşme, bu yeni ebeveyn kontrolü özelliklerinin bazılarına yardımcı olmaya yardımcı olabilir.

Burada ilginç bir fikir, Google’ın gençler için gözetimli hesaplar oluşturmanıza izin vermesidir, ancak gençler bu kontrolleri kapatma olanağına sahip olacaklardır. Bu olduğunda bir uyarı alacaksınız ve büyük olasılıkla, gençlerin Big Grown Up Moment’i bilgisayar kullanımı için sorumluluk alma konusunda çok heyecan verici bir konuşma yapacaksınız.

Chromebook’lar harika tabletler yapmasalar da, iPad’e göre çok önemli bir avantajları var: Paylaşılan cihazlar kadar mükemmeller. Birden çok hesabı destekledikleri için, aile içindeki herkesin birbirlerinin içeriklerine erişemeden giriş yapabileceği bir gadget’a sahip olmak daha kolaydır.

Google Play Store’da alabileceğiniz Android oyunları, çocuklarınızı bir iPad’e ne kadar aldıkları kadar etkilemeyebilir, ancak en azından, iş e-postasını yanlışlıkla teslim etmeyeceğinizi bileceksiniz. Chromebook.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here