Google Asistan çağrı ekranı artık Pixel 2 ve 2 XL için kullanıma sunuluyor

0
17

Google Pixel 3 ve 3 XL , Google Asistan’ı şüpheli spam aramalarına yanıt vermek ve sohbeti gerçek zamanlı olarak kopyalamak için kullanılan, oldukça iyi bir çağrı tarama özelliği sunmuştur . Şimdi, bu özellik Droid Life’ın belirttiği gibi bu haftanın Google Phonegüncellemesinin bir parçası olarak Pixel 2 ve 2 XL’ye geliyor .

Spam çağrıları artıyor ve T-Mobile gibi operatörler de dahil olmak üzere şirketler, potansiyel spam çağrılarının müşteriye tamamen ulaşmasını önlemek için sorunları kendi ellerine alıyorlar. Ancak hala devam eden aramalar için “ekran arama” düğmesine dokunabilirsiniz. Daha sonra Google Asistan, arayanı bir tarama hizmeti kullandığınızı ve konuşmanın bir kopyasını alacağınızı bildirir. O andan itibaren, çağrıyı yanıtlamayı, telefonu kapatmayı veya numarayı engellemeyi seçebilirsiniz.

Pixel telefonunuzda arama tarama özelliğine sahip olduğunuzda, etkinleştirmek için herhangi bir şey yapmanız gerekmez; varsayılan olarak açık olacaktır. Ses türünü ayarlamak veya nasıl çalıştığını görmek için bir demodan geçmek istiyorsanız, Google Phone uygulamanızdaki ayarlara gidebilir ve Arama Ekranı’na basabilirsiniz.

Özellik şimdi kullanıma sunuluyor ve yakında Pixel ailesinin geri kalanı için mevcut olmalı. Google resmi bir açıklama yapmadı ve Telefon uygulaması güncellemelerinde listelenmedi. Bu nedenle, kullanıma sunma için bir zaman çizelgesi yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here