Haberler

Google Apple İçin Uygulama Üretiyor!

Google, aylardır bir Apple uygulaması üzerinde çalışıyor. Bu uygulama, Iphone tasarımları için oldukça farklı bir sistem oluşturacak gibi. Peki nedir bu uygulama derseniz, buyurun hep birlikte inceleyelim. Google’ın uzun süredir Iphone uygulaması üzerinde çalıştığına dair söylentileri, TheVerge doğruladı. Hatta raporu bizzat TheVerge hazırladı diyebiliriz. Hazırlanan özellik, arama seçeneklerini geliştirecek türden. Çünkü Iphone cihazlar için klavyeler genelde belirli bir çizgiye sahip. Lakin artık, Google arama seçeneği olan bir klavye düzeni oluşturulacak ve kendi sistemi üzerinde oldukça estetik noktalar yaratılacak.

Peki ama neden böyle bir şey istiyor Iphone? Çünkü gelişimini, rekabet ettiği bir firma ile sürdürmek (rekabet anlaşması çerçevesinde) ve bunu ön plana çıkarmak, hem genel kullanıcıyı, hem de bizzat Iphone kullanıcıları için önemli bir seçenek oluşturacak. Saf android klavyesine göre daha farklı olacak olan bu klavye, ilginç özellikleri ile gündeme gelecek. Google tarafından da desteklenen bu hizmet sayesinde, arama motoru optimizasyonları daha verimli hale gelecek. Mobil uyumluluk çalışmasını ön plana çıkarmak için emek veren Google, bu tarz etkinlikleri sayesinde arama motorundaki Iphone kullanıcılarının sonuçlarına da rahatlıkla ulaşmış olacak (tabi bunlar yorumculardan bir varsayım şu an için). Bu yüzden sürekli gelişen ve kendini ön plana çıkaran GİF gibi aramalar da, ön plana çıkmış olacak.

Apple Ios konusunda 8 sürümünden sonra, Android ile ortak olarak kullandığı klavyeleri de sunuyordu. Artık yeni sürümü ile pek çok Iphone kullanıcısına sürpriz olacak bu çalışmalar, ön plana çıkarıldığı için de oldukça geniş bir kullanım çözümü sunuyor. Ürün ile ilgili geniş haberleri sizler için inceliyor ve ön plana getirmeye çalışıyoruz. Google ile Apple çalışmasının sonucu nasıl olacak dersiniz? Hep beraber inceleyelim ve görelim. Arama motoruna katkı sunacak aramaların artması demek, Apple kullanıcılarının ihtiyaçlarına çözüm üretebilmek ve bunu etkili bir bağlamda yürütebilmek demek bir yerde. Bunu iyi bir şekilde kullanmayı kendine hizmet politikası haline getiren Google, çalışmalarını sürdürüyor ve yazılımı yayımlayınca, uygulama ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olacağız. Şimdiden keyifli kullanımlar diliyoruz.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.