Haberler

Google, 2020’de tüketiciler için Hangouts’u kapatabilir

Bugün 9to5Google’dan alınan bir rapora göre, tüketiciler için Google Hangouts’un günleri 2020’de sona eriyor olabilir . Hangouts, Google’ın bunu 2013’te Gchat’ın yerini almasından bu yana bir kimlik krizi geçirdi ve şirket, uygulamayı güncellemeyi durdurduğu ve SMS mesajlarını aldığından son yıllarda özellikleri kaybediyor . 

Bu değişiklik, Google’ın Hangouts’a yönelik yeni odak noktasının bir parçasıydı. Bu, artık G Suite Hangouts Sohbeti biçiminde bir iş yeri iletişim aracı olarak ve video konferans platformu Hangouts Meet’te güvende kalacaktır.

Google, Android Mesajları’nda yeni bir RCS Chat özelliğini duyurduğunda Nisan ayında “kendi tüketici mesajlaşma uygulamasına sahip olmaktan vazgeçtiğini” ima etti . Zamanlama her bir operatöre ait olduğu için henüz sohbet başlatılmadı, ancak 2019’un başlarında gelen RCS mesajlarına yönelik destek raporları, 2020’de kapatılan Hangout’ların zamanlamasına uyuyor.

Yine de, öncelikle Hangouts’u Gmail’de kullanan veya çocuklarıyla veya cep telefonu olmayan insanlarla iletişim kurmak için kullanan kişiler için iyi değildir. Şu anda havada çok fazla ayrıntı var, bu yüzden yorum yapmak için Google’a ulaştık ve geri döndüğümüzde güncellenecek.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.