Glaciers Lit tarafından bir Drone ışık fotoğrafları

0
91

Fotoğrafçı Reuben Wu geçenlerde Pastoruri, tropikal Güney Amerika’da kalan birkaç buzulların birine gitti ve bir LED drone aydınlatmaya fotoğraflandı.

PetaPixel, “17.000 ft’de (5.250 m), geceleri ve donma koşullarında çekim yaptığım gerçeğiyle birleşerek buzullara ulaşmak fiziksel bir zorluktu.” Diyor. “Bu buzul, iklim değişikliğinden dolayı şok edici bir hızla azalmakta ve bunun sonucu olarak turizmde büyük bir düşüş ve yerel toplum üzerinde bir etki olmuştur.

“Bu diziyle, bunun on yıl içinde var olmayan nesli tükenmekte olan bir manzarayı belgeleme girişimi olduğunu hissettim.”

Aşırı sıcaklıklar Wu’nun parmaklarında duyu kaybına neden oldu, bu da onun ışık drone’sunu uçurup kamerasını çalıştırmasını zorlaştırdı. Hem kamera hem de drone pil ömrü de soğuktan önemli ölçüde azaldı.

Terminus başlıklı bu proje, Wu’nun daha geniş Lux Noctis serisinin bir parçası olup , onlara monte edilen güçlü LED ışıkları ile dronların aydınlattığı manzaralardan oluşmaktadır.

Wu, “Buzulları çelişen hislerle fotoğrafladım” diyor. “Onun endişe verici bir geri çekilme kanıtı göstermek istedim, ancak kalan buzun destansı ölçeğine çekildim.

 

Düşünceleriniz nelerdir?

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here