Haberler

Google Chrome’da Gizli Sekme Nasıl Açılır?

Gizli sekme açma ; İnternette siz gezinti yaparken aynı zamanda arkanızda da bir iz bırakacağınızı kesinlikle unutmamalısınız. Yani sizin arattığınız her şey google belleğinde kayıtlı kalır ve sizden sonra bu kelimeyi aratacak kişinin sizin ayak izlerinizi takip ederek bu bilgilere ulaşması sağlanır. Ancak ilk öncelerinde bu sorun çok fazla dikkat çekmezken yeni teknoloji sayesinde bilgisayar kullanıcıları da bu özellikten rahatsızlık duymaya başladılar. Bunun çözümü aslında kayıtlı dosyalara giderek geçmişi temizle yapmaktı bu sayede bilgisayarınızdan internette yapmış olduğunuz aramalar silinmiş oluyordu.

Şimdi ise google Chrome bu soruna yeni bir düzenleme getirdi ve gizli bir şekilde internette gezinti yapmanın olanağını sağladı. Yani artık internette sörf yaparken ayak izlerinizin bili olmamasını sağlayabileceksiniz. Dilerseniz gizli sekme seçeneğini nasıl kullanacaksınız bu konu üzerinde biraz yoğunlaşalım.

Google Chrome girdiğiniz sağ üst köşede bir anahtar göreceksiniz bu seçeneğe tıkladığınızda ise yeni sekme seçeneğini görebileceksiniz buna tıkladıktan sonra başka bir pencere açıp devam edebilirsiniz. Bundan sonra bilgileriniz kayıt altında bulunmayacak. Ve ayak izlerinizi silmiş olacaksınız. Bu bilginin daha da kısayolunu bulmak istiyorsanız CTRL + Shift + N tuşlarını da kullanabilirsiniz.

google-gizli-sekme-kisayol

Belki çok fazla kafanıza bu işlem takılmış değil ancak internette sörf yapan kişilerin bu işten oldukça rahatsız olduklarını biliyoruz.

Gizli Sekme Nasıl Açılır?

Gizli sekme açabilmek için son olarak net bir şekilde maddeler halinde belirtelim.

1.Google Chrome açılır.

2.Adres çubuğunun sağında bulunan üç tırnak simgesinden “Yeni gizli pencere” seçeneği tıklanır

3.İşte Gizli Pencere Ekranı

4.Artık girdiğiniz hiçbir sayfa kaydedilmeyecek.

“Gizli sekme” veya “Gizli Pencere” denilen bu yöntem ile google chrome gizli sekme geçmişi ve şifreleriniz, tarayıcıyı kapattığınız anda yok olacak ve kayıt altına alınmayacak.

Hepsi bu kadar.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.