Giyilebilir Teknoloji İle Tanışmaya Hazır Mısınız ?

0
44

Teknoloji gelişmeleri hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak, teknoloji haberlerini yakından takip etmek isteyenlerin adresi olan teknolojihaberim.net ihtiyacınız olan her türlü teknoloji alanında en son teknoloji haberleri ile ilk önce sizleri buluşturmaya devam etmektedir.

Giyilebilir teknoloji alanında, hayatımıza yeni bir Teknoloji harikası cihaz daha katılıyor. Ubiguiti Labs firması tarafından üretilen FrontRow giyilebilir kamera ile hayatın her anını yakalamanız artık çok kalay olacak.

Giyilebilir Teknoloji artık sınır tanımamaya başladı. Bugüne kadar yaşadığımız güzel dakikaları gerek cep telefonu kameralarından gerekse fotoğraf makinelerinden yakalamaya çalıştık. Ve bunu yapabilmemiz için mutlaka kadraj arkasından takip etmek zorunda kalıyorduk. Front Row giyilebilir kamera ile kadrajınızı takip etmek zorunda kalmayacaksınız. Seyahat de misiniz, mezuniyet törenini mi kayıt edeceksiniz, bir dağ gezintisi, turistlik gezide misiniz evet aklınıza ne geliyorsa bakış açınız ne ise onu artık ölümsüzleştirebileceksiniz.

Front Row‘un en önemli özelliği dediğimiz gibi anı yakalamanızı ve paylaşmanızı sağlıyor. Üstelik bunu eller serbest bir biçimde yapmanıza olanak sağlıyor. Bu harika cihaz ile ilgili biraz bilgi vermek gerekirse,FrontRow 2 inçlik dairesel bir görselliğe sahip. Cihaz üzerinde iki kamera bulunmakta ve bir tanesi ön yüz alt kısımda diğeri ise arka kısımda konumlandırılmış. Cihazın güç düğmesi yan tarafta ve kayıt başlat/sonlandır medya düğmesi de yine aynı şekilde yan tarafa yerleştirilmiştir.

Android uyumlu gelecek Front Row dokunmatik ekran ile sosyal medya platformları olan Facebook Live, YouTube Live ve Twitter’a destek sağlamakta. Otonom olarak her anı yakalamanızı sağlayan özellik olarak FrontRow’un Hikaye Modu sizin için bir anı arşivi oluşturabiliyor. 48 saatlik bekleme süresinin yanı sıra Hikaye modu ile 16 saat ve 2 saatlik de canlı yayın hizmeti verebiliyor. 20 dakikalık şarj süresi ile de hızlı şarj teknolojisine uyumlu bir cihaz olma özelliğini taşımakta. Yurt dışında satış rakamı olar 400 dolar etiketini görürken ülkemizdeki satış tarihi ve fiyat etiketi henüz netlik kazanmış değildir.

En tecrübeli teknoloji uzmanları vasıtası ile en son teknoloji ile ilgili analizleri ve haberleri bulabileceğiniz https://www.ulakblog.com adresini takip edin, teknolojik gelişmelerden ilk siz bilgi sahibi olun